Jump to content

Feng Shui Objeleri Nelerdir?


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Feng Shui analizi yaptığım birçok ev ve işyerinde bana Feng Shui objeleri kullanıp kullanmayacağımı sorarlar. Belki sizler de bu objelerin neler olduğunu merak ediyorsunuzdur. Uygulama yaptığım yerlerde enerji akışında bir dengesizlik gördüğümde bazı objeler kullanırım. Canlı varlıklar kadar enerjileri yüksek olmasa da yine de chi akışını etkilerler. Daha çok canlı çözümler kullanmayı tercih ederim. Mesela akvaryumlar, kaplumbağalar, evcil hayvanlar, bitkiler kullanmak bana daha sıcak gelir. Etkileri de daha yüksektir. Feng Shui’de yin yang dengesi sağlayabilmek, düşük düzeyli enerjiden mekanı arındırabilmek için canlı ve cansız bu araçlardan yararlanılır. Bu düzenlemeden sonra, pozitif etkilenen chi, duygularımız üzerinde olumlu etki yapar. Bu da davranışlarımızın değişmesine neden olur. Kullandığımız bazı objeler;

KRİSTALLER

Chi’nin hareketini arttırmak, hızlı akan chi’nin dengesini sağlamak ve güzel olan enerjiyi çekmek için kristaller mükemmel tercihlerdir. 2013 yılında evinizin güneyinde kullanabilirsiniz. Güneş ışığını alarak evinizin içinde gökkuşağı renklerini dolaştırmak için pencerenizden aşağıya doğru sarkıtabilirsiniz.

SU OBJELERİ

Feng Shui’de çok kullanılan çözümlemeler su objeleridir. Akvaryumlar, su fıskiyeleri, çeşmeler, suni göller, süs havuzları hem içeride hem dışarıda kullanılırlar. Su elementi para ve zenginlikle ilintili olduğu için, özellikle kariyer bölgesi olan kuzeyde ve bolluk bölgesi olan güneydoğu yönlerinde kullanmak doğrudur. Bu yönler yatak odanıza denk geliyorsa su objeleri kullanmıyoruz.

RÜZGAR ÇANLARI

Rüzgar çanları chi’yi dağıtmak, yavaş ilerlemesini sağlamak için ses dalgaları yayarlar. Evinize ulaşan yol uzun ve düz ise, veya uzun bir koridorunuz varsa, burada chi çok hızlı akacağından, giriş kapınızın yakınına, koridorunuzun girişine rüzgar çanı asabilirsiniz. Bu, chi’nin yumuşak ve hafif bir şekilde akmasını sağlayacaktır. Rüzgar çanının negatif enerjiyi dağıtması için metal olması tercih edilir. 2013 yılında 5’li metal çanı evinizin merkezindeki negatif enerjiyi azaltmak için kullanabilirsiniz.

İyi Şanslar…

Dilek Demirci

İç Mekan Tasarımcısı & Feng Shui Uzmanı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...