Jump to content

Bebek Banyosuyla İlgili İpuçları...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İşte bebek banyosuyla ilgili ipuçları

Bebeğinizin banyosunu hızlandırmak mı istiyorsunuz? Öncelikle ihtiyacınız olan bütün malzemeleri bir arada tutun. Bunlar: bebek sabunu, şampuanı, bez, havlu, temiz kıyafetleri banyo sonrası nemlendirici krem, ördek ve de kamerasıyla babası! Tüm bu araç gereç hazır olduğuna göre banyoya başlayabilirsiniz.

 

Sıcak tutun

Bebekler vücut ısılarını çok çabuk kaybederler, özellikle de çıplaklarsa. Banyoda girmeden önce odanın yeterince sıcak olduğundan emin olun. Termostatı ve ısıtıcıyı banyodan bir süre önce açın ki sıcak bir banyo olsun! Avucunuzun içiyle suyun sıcaklığına bakın.

 

Sıkıca tutun

Bebeğinizi yavaşta küvete koyun, kafasını bir elinizle tutun ve koltuk altını da sabit tutmaya çalışın. Kendisi bir balık gibi kaygan olsa da onu sıkıca kavrayın. Küvete girdikten sonra sabunlu suyla çok fazla haşır neşir olmasına izin vermeyin, çünkü bu onun cildini rahatsız edebilir.

 

Sabunu az kullanın

Elleri ve bez bölgesi için yumuşak bir sabun kullanın. Vücudunun diğer bölgeleri için eğer çok kirli değilse sabun kullanmayın. Önceliğinizi kısmen temiz bölgelere verin, kirli bölgeleri sonra saklayın. Saçları sadece haftada 1–2 kez şampuana ihtiyaç duyar. Her yerini yıkadıktan sonra kurulamayı unutmayın.

 

Gözler, kulaklar ve yumuşak noktalar

Yüz ve kulak kısmına ekstradan dikkat edilmesi gerekir. Kafa derisini yıkarken parmaklarınızla masaj yapın. Başının yumuşak olması sizi endişelendirmesin, yumuşakça masaj yapın. Gözlerini ıslatılmış kulak pamuğuyla silin.

 

Durulayın ve kurulayın

Banyodan sonra bebeğinizin iyice kuruladığınızdan emin olun. Kurulandıktan sonra doktorunuz önerdiyse veya bebeğinizin cildi kuruysa nemlendirici losyonlar kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...