Jump to content

Geç Kalmak Bir Hastalık Mı?


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Belki de artık, randevularınıza geç kaldığınız için eleştirildiğinizde, sunacak bir bahaneniz olabilir...

 

Hepimiz "geç kalmak" nedir iyi biliyoruz. Pazartesi sabahları işe gecikmenin stresini ve' ne bahane bulsam' derdini neredeyse herkes yaşıyor.

Buna kılıf uydurmayı en iyi başarabilen kişiyse 57 yaşındaki İskoç Jim Dunbar oldu. Dunbar, düzenli olarak her gün bir yerlere geç kalmaktan şikayetçi. Anlattığına göre, bu düzenli gecikmeler ilk olarak okul yıllarında başladı, sevgilisiyle randevularında devam etti ve aynı şekilde işine de sürekli geç kaldı.

Son ümit olarak tıbba başvurmayı deneyen çaresiz adam, nihayet kendisinin her gün tekrarlanan gecikmelerine tıbbi bir rapor almayı başardı. Aldığı raporda hastalıktan "kronik gecikme" olarak bahsediliyor.

Ancak ne yazık ki, hastalığa koyulan bu tanı dünya çapında tıp otoriteleri tarafından kabul edilmedi.

Otoriteler, bu düzenli gecikmelerin patolojik değil daha çok depresyona bağlı olan psikolojik gecikmeler olabileceği kanısında.

Şimdi konuyu kendimize getirirsek, patronlara Dunham örneğini sunarak geç kalışlarımızı normal kılabilir miyiz? Hiç sanmıyoruz...

Sanırız yapmamız gereken, otoritelerinde de dediği gibi geç kalışlarımızın depresyona bağlı olup olmadığını anlamak ve bu depresyonu atlatmak için çareler aramak!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...