Jump to content

Hiperaktif ve Zayıf Bebekler...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

9 aylık kızım; 3,5 kg– 50 cm. ve 20 gün erken doğdu. Dün doktora götürdüğümde 8 kg - 73 cm.’di. Kızım hiperaktif denebilecek kadar hareketli.

 

Hareketli olduğu için yemek yedirirken zorlanıyorum. Gündüzleri en fazla 4 saat aralıklı uyuyor; Akşam 20.00– 21.30 arası sabaha kadar uyuyor, sabah 05.00– 07.00 arası uyanıyor. Görenler çok zayıf olduğunu söylüyor, sizce ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 

Uzm.Dr. Faruk Akçay Cevabı:

 

Çocuğunuzun yaşa göre boy Persentili% 90 Persentilden, yaşa göre ağırlık%25 Persentilde. Boy ile ağırlık arasında 2 Persentilden fazla fark var. Gece uykuları düzenli ve yeterli olduğu için boy gelişimi çok iyi. Çok hareketli olması nedeni ile kilosu% 50 Persentili (ortalama ağırlık) 1 altında.

 

Çocuğunuzun kilosu, boyuna göre geri, yaşına göre normal sayılabilecek düzeyde. Kan sayımı, Tam İdrar Tetkiki, İdrar Kültürü, Gaita Mikroskopisi yapılabilinir. Ayrıca ek gıdalara başlanıldı mı? Anne sütü dışında ek biberon maması veya kaşık mama alıyor mu, bunlara da bakmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...