Jump to content

‘Engellileri Adam Yerine Koyduk’


frezya

Önerilen Mesajlar

AKP Milletvekili Ziyaeddin Akbulut'tan engellilerle ilgili skandal sözler.

 

ziyaeddin.jpgTEKİRDAĞ’ın Çerkezköy İlçesi’nde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katılan AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, “2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk” dedi.

Çerkezköy’de yapımı geçen yıl tamamlanan Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine AKP Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda öğrenci ile velisi katıldı. Binanın açılış töreninden önce konuşan AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, 2005 yılında AKP hükümetinin engellilere yönelik yasalar çıkardığını belirterek, “Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı.

Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları ‘eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah’a yalvarırdık’ diyordu.

Şimdi ‘aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz’ diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Akbulut, Yemişçi, Vali Yerlikaya ve beraberindekiler kurdele keserek binayı hizmete açarak sınıfları gezdi.

'Engellileri adam yerine koyduk'- Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuşmasını bilmeyenleri,3 kuruş para görüpte kendinden geçenleri,arkasında aşireti cemaati tarikati olanları,yetim hakkını cebine indirmekten korkmayan,boğazında,haram lokma eksik olmayanları meclise gönderen siyaset bilsin ki,

 

ülkede eğitim,muhtaçlık acziyet içinde bırakılan halktan birgün bir atatürk daha çıkarır ki.egeden akdenizden ve doğu güneydoğudan kaçmakla kurtulamazlar.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında Recep Akdağ'da görme engelli bir vatandaşa "Kör olduğun halde sana iş vermişiz" diye çıkışmıştı.Milletin vekili ve bakanı insanlara bu şekilde bakıyorsa toplumsal sorunlar tabiki gözardı edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne büyük lütuf, Allah başımızdan eksik etmesin sayın vekilim :D .. insanlar böyle sizin gibi lütufkar oluyor bazen, çok şaşırıyorum , tutup böyle hiç olmayacak insanları adam yerine koyup oy falan da veriyorlar mesela.. ne geniş yüreklilik..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...