Jump to content

Boğaz Ağrısı Sebepleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Boğaz ağrısı enfeksiyon hastalıklarından oluşur ve boğaz içerisinde küçük bir tahriş ile başlar. Ama insanların boğazlarına düğümlenir ve ağrı hissi verir.

 

Boğaz ağrıları genellikle boğaz içerisinde oluşan bir iltihaptan meydana gelir. Boğaz ağrılarının nedenlerinden bahsedecek olursak; saman nezlesi boğaz ağrılarını tetikler, sigara kullanımı ve sigara dumanı altında kalanlar dada boğaz ağrısı görülür. Kirli hava, kuru hava ve mide yanmaları da boğaz ağrılarını oluşturur.

 

Boğaz ağrılarının oluşma nedenleri ise boğazın kızarması, ses kısıklığı ve ateş yükselmesidir. Buda enfeksiyonsal bir hastalık olduğunu ortaya çıkartır. Boğaz ağrısının tedavisi için ise eğer boğaz ağrısına neden olan şey virüs değil ise boğaz kendini 1 hafta içerisinde yeniler ve ağrı kesilir.

 

Eğer virüs neden olduysa antibiyotik ve farenjit hastalıklarına verilen ilaçlar kullanılmalıdır. Bakteri yüzünden oluşuyorsa bu ağrılar kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız.

 

Doktorunuzun önerdiği ilaçlar sayesinde iyileşebilirsiniz. Boğaz ağrılarından kurtulmak için sigara içmeyin, sigara dumanı altında kalmayın, istihbarat etmeye özen gösterin, bol bol sıvı alın ve meyve tüketin. Boğaz ağrısı korkulacak bir hastalık değildir ve ilaç ile tedavi edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...