Jump to content

Kulaklarda Çınlama...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kulak çınlaması ses olmayan bir ortamda kulakta bir ses hissetmektir. Kulak çınlaması birçok hastalığın nedeni olabilir.

 

Kulak çınlamasının önde gelen belirtileri şunlardır; kulakta zil gibi bir ses duymak ve çınlamadır.

 

Bir diğer belirtisi ise işitme kaybıdır. Eğer bu seslerin nedeni olarak bir iş makinesi vs. gibi bir araç dışında oluşan bir şeyse kulağınız da ki problem tamamen çınlamadır.

 

Bu sesler ara sıra olabilir. Şiddetine göre de değişebilir. Teşhis koyarken doktorunuz mutlaka araştırma yapacaktır ve kulağınız da ki çınlamanın dolaylı yoldan bir nesnenin müdahalesi ile mi çınladığını araştıracaktır.

 

Kulaktan gelen sesler insanı gerçekten çok rahatsız eder. Bazı rahatsızlıklar da çınlama hemen tedavi edilebilir. Orta kulak iltihabında görülen çınlama hemen tedavi edilebilir ama işitme kaybı ve çınlama beraber görülüyorsa bunu durdurmanın tek yolu işitme cihazlarıdır.

 

İşitme cihazları olarak çınlamaya karşı kulaklık kullanılabilir. Çalıştığınız iş sesli ve baskın ortamlarda geçiyorsa doktorunuzun önerdiği bu kulaklıklarla iş yapmanız sizi rahatlatacaktır ve çınlamayı engelleyecektir.

 

Bunların dışında çınlamayı doğal yoldan kesmek için kafein, kokain gibi baskın maddeler kullanmayınız. Kulağınıza çok yakın biçimde müzik dinlemeyiniz. Bu gibi durumları yaptığınız da çınlama da ortadan kalkabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...