Jump to content

Makyajlanan 2014 Kia Optima Resmi Olarak Tanıtıldı


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Makyajli-Kia-Optima-2014.jpg

 

Kia, 65. Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) Avrupa pazarı için güncellenen Kia Optima modelini resmi olarak tanıttı.

Büyük rekabete sahne olan Avrupa pazarında müşteri geri bildirimine ve gelişmelere yanıt olarak, Frankfurt fuarında aynı zamanda güncellenen Kia Optima da tanıtılıyor. Bu model geliştirilen bir tasarıma, yeni bilgi-eğlence sistemine, rahatlık ve güvenlik özelliklerine, artırılan sadeliğe, artırılan kaliteye ve daha kaliteli bir yüzeye sahip.

Kia, D segmenti modelinin görsel tazeliğinin yanı sıra, Optima üzerinde daha fazla gelişim sunmaya da odaklandı. Yeni modelde yol gürültüsünü azaltmak için uygulanan önlemler arasında arka süspansiyon çapraz elemanına dinamik bir amortisörün takılması, aracın ses yalıtımının geliştirilmesi ve daha kuvvetli alaşım jantların kullanılması yer alıyor. Bu önlemler, hep birlikte yol gürültüsünü 3.3 dB kadar azaltıyor.

Öte yandan, motor verimliliğini artırmak için tasarlanan bir dizi değişiklik de kullanıma sunuluyor. Bu değişiklikler arasında tek yönlü alternatör ayrıştırıcısı ve yenilikçi bir akü yönetimi sistemi bulunuyor. Sonuç olarak, CO2 emisyonları 1.7 litrelik dizel motor için 133 g/km’den başlıyor ve Kia’nın opsiyonel yakıt tasarrufu sağlayan stop/start ISG sistemi ile donatıldığında 128 g/km’ye kadar iniyor. Optima, çoğu Avrupa ülkesinde düşük araç vergi bantlarında yer alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...