Jump to content

Hangi Karakter Yapısına Sahipsiniz?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hepimiz farklı karakter ve davranışlar sergileriz. Önemli olan nasıl davrandığımız konusunda kendimizi yargılamak değil, hareketlerimizi değiştirmeye çalışmaktır.

 

Tembeller. Hayat enerjileri aslında yüksek olan fakat hiç bir şey yapmak istemeyen tiplerdir. Eğlence, vakit geçirme ve aşk dediğinizde hepsi ayaktadır ama iş dediğinizde hiçbiri ortalarda gözükmez. Yapılacak işler hep yarım ya da yapılmamıştır. İstemedikçe hiçbir iş yaptıramazsınız. Tembel insanlar, hayatta bir şeyleri kaçıran ve ne yazık ki mutluluğu da yakalayamayanlardır.

 

Kıskançlar. Yapılan araştırmalarda aşırı kıskanç olan insanların hayatları daha kısa olduğu ortaya çıkmıştır. Kıskançlığı sadece aşk ve sevgide düşünmemek gereklidir. Yakın arkadaşların başarısı, iş hayatında sizin önünüzdeki insanları kıskanmak, para kıskançlığı olarak da türleri vardır. Bu duygu kişiyi çok yormakta ve zarar vermektedir. Aslında öz güven problemi olan insanlarda sıklıkla görülür. Kıskanç olduğunuzu kabul edin ve altındaki nedenleri araştırın.

 

Meraklılar. Çevrenizdeki her şeyden haberdar olmak istiyor, sürekli soru soruyor, her ortamı dinliyorsanız siz meraklısınızdır. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz bu nedenle de sürekli problem yaşarsınız. Ne demişler, cahillik, mutluluktur. Bırakın, insanlar istediklerini söylesin ve istedikleri gibi yaşasınlar. Kendinizi rahat bırakın ve soru sorma alışkanlığını bırakın. Böylece, siz de mutlu olursunuz.

 

Savurganlar. Eline geçen her kuruşu harcayan insanlara savurgan denilir. Bunun dışında, arkadaşlıklarında, aşkta ve iyilikte bile savurgan olabilirsiniz. Az ile yetinmeyi bilmeyen insanlar hep mutsuz olmuşlardır. Bu nedenle, az ile yetinmeye çalışın, paranızı, duygularınızı savurmayın yoksa çoğaltamazsınız.

 

Kibirliler. Kibir bir insanın kendini diğer insanlardan daha zeki, güzel ve üstün görmesidir. Hatta bütün semavi dinlerde kibir en büyük günahlara arasındadır. Alt yapısında keskin bir ego vardır. Sevgiyi paylaşıp, mutlu olmak yerine hayatı kendilerine zehir eden ve yalnız insanların özelliğidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...