Jump to content

Hastalık Riski Taşıyan Eşyalar...


Renan

Önerilen Mesajlar

Evimizde kullandığımız pek çok eşya ciddi hastalık riski yaratmaktadır. Tiroit, kanser, çocuklarda öğrenme güçlükleri gibi pek çok hastalık bu eşyaların kullanımı ile oluşmaktadır.

 

İşte hastalık riski taşıyan eşyalarımız;

 

Döşemeler, plastikler, pencereler, parfüm ve plastik ambalajlı yiyecekler. Fitalatlar ve bisfenol içeren kimyasal içermektedirler. Genelde iç salgı bezlerinde bozulmalar yaratarak, kısırlık, meme ve prostat kanseri, tiroit bozuklukları, düşükler ve düşük kilolu bebekler.

 

Yanmaz ve yapışmaz tavalar, leke tutmayan kumaşlar, köpük fast food kapları, temizlik malzemeleri, çatı kaplamalar. Perflurinat kimyasalı içerirler. Vücutta tüm salgı bezlerini etkileyerek, karaciğer, pankreas, mem kanseri ve üreme bozukluğu, çocuklarda gelişim bozukluğu yaratırlar.

 

Boyalar, mürekkepler, yapıştırıcılar. Trikloretile ve tolüen içerirler. Kansorejendirler. Alzheimer, böbrek, meme, karaciğer, kan kanseri ve lösemiye neden olurlar.

 

Eski boyalar, piller, elektrik lambaları, mikrodalga fırınlar. Civa ve kurşun içerirler bu nedenle düşükler, çocuklarda öğrenme güçlüğü yaratırlar.

 

Otoyolda çok zaman kalmak. Otoyollarda uzun süre kalan kişilerde kansorejen etki oluşur. Böbrek ve karaciğer kanseri, katarakt riski artar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...