Jump to content

Vücut Şekliniz Hastalık Habercisi...


Renan

Önerilen Mesajlar

Araştırmacılar, vücut şeklimizin hangi hastalığa riskimiz olduğunu gösterdiğini söylüyorlar. Bu nedenle, bu hastalıklar ile ilgili kontrol olmakta fayda olduğuna inanıyoruz.

 

Kellik. Özellikle saçları üst kısmından yani tepesinden açılan ve kel kalan erkekler prostat kanseri ve kalp hastalıklarına daha açıklarmış. Bunun sebebi, vücutta çok fazla salgılanan testesteron.

 

Kısa bacaklar. Kısa bacaklı olmanın sebeplerinden biri ergenlik çağına kadar yeterli beslenmemek olarak kabul ediliyor. Bu da, kalp hastalıklarına ve kemik hastalıklarına risk yaratıyor.

 

Uzun parmaklar. Özellikle erkeklerde, anne karnında fazla salgılanan testesteron parmakları uzatırken, sinir sistemini etkiliyor. Böylece bu çocuklar depresyon riskindeler.

 

Küçük ayaklar. Küçük ayaklı kadınlarda anotomik olarak kalça kemiği dar oluyor. Böylece, doğum yaparken sıkıntılar ortaya çıkıyor.

 

Uzun boylu kadınlar. Uzun boylu kadınlar yüksek meme kanseri riski taşıyorlar. Bunun sebebi ergenliğe erken girmek olarak belirtiliyor. Kanseri besleyen büyüme hormonlarının fazla salgılanması neden olarak kabul ediliyor.

 

Buruşuk kulak memesi. Kulak memesinde olan buruşukluk, kalp krizi riski taşıdığınızı gösteriyor. Bunun sebebi, anne karnında yetersiz beslenme olarak kabul ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...