Jump to content

3 Adımda Olumsuz Düşüncelerinizin Önüne Geçin!


Melâl

Önerilen Mesajlar

Sürekli dalgınsınız veya karşınızdakine aşırı tepki gösteriyorsunuz ya da durup dururken ağlıyorsunuz...

 

 

Herhangi bir krizle karşılaştığımızda veya önemli bir karar aşamasında kendimizi çok fazla düşünürken buluyoruz. Bu davranışımız olayı çözmez aynı zamanda bizi de gereksiz yere yorar.

 

Bu zamanlarda düşünceleriniz sizi rahatsız eder, sanki beyninizden kıvılcımlar çıkar. Peki bu tür durumlarda karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

Dikkatinizi dağıtın!

Kendinizi çok düşünürken bulduğunuz anlarda dikkatinizi dağatacak bir aktivite bulun. Özellikle el kordinasyonunuzun olacağı bir aktivite olmasına özen gösterin. Çünkü bu tür aktiviteler düşünme sürecinize yardımcı olur.

 

Kendinizi bir aktivite yapacak durumda bulmuyorsanız gerilim filmleri izleyin. Araştırmalara göre, bu tür filmler izlediğinde beyniniz ve tüm duyularınız tamamen yaşadığınız ana o an izlediğiniz filme odaklanıyor.

 

Harekete geçin!

Nerede ne zaman hareket etmeniz gerektiğini bildiğiniz fakat korkudan bir atamadığınız bir durumla karşı karşıyaysanız, çok küçük bir adım olsa bile ne olursa olsun harekete geçin.

 

Sürekli umut etmek, dilemek ya da dua etmek işi bir yere taşımaz. Sadece olduğunuz yerde döner durursunuz. Fakat küçük bir adım bile olsa bunu başarmak sizi cesaretlendirir ve daha büyük adımlar için kendinize güvenmenizi sağlar.

 

Tuzağa düşmeyin!

Yoksa sürekli para hakkında endişeleri olan ve her gün banka hesabını kontrol edenlerden misiniz? Bu tür endişeler, siz farkında olmadan bilinçaltınızdan sürekli olarak çok düşünmenizi tetikler. Hatta siz farkında olmasanız bile bu konular açıldığında aşırı tepki verebilir ve çok mutluyken çok durgun bir ruh haline sahip olabilirsiniz. Karşınızdakilerin bu konuda uyarılar varsa dikkate alın. Ve bu durumu atlatmaya çalışın çünkü yersiz endişeler ve korkularınız gereksiz zaman kaybına neden olur.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sanırım mantıklı ve duygusallığı çok az olan kişiler daha pozitif..kalbi etkilemek,değiştirmek deveye hendek atlatmaktan beter..inatçı keçi mi,laftan anlamaz haşarı çocuk mu,ne derseniz deyin hepsine uyuyor..yukarıdaki durumlar için uyanık yani farkındalık şart ki gaflet denilen olgu hepimizin başında..zor evet ama imkansız değil..bunun için de değişmeyi şiddetle arzulamak gerek..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Her şeyin başı olumsuz düşünceden uzak durmak ve ne istiyorsak sahipmiş hissini geliştirmemiz lazım endişe endişeyi getiriyor :)

Güzel paylaşım Melal cım teşekkürler :)

kova burçları pozitif yapıda ve tok gönüllüdürler..hırsları genelde insanlık içindir..o halde ne diyoruz;kova burçları için pozitif olmak daha kolaymış :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...