Jump to content

Kundalini Enerjisinin Kendiliğinden Ortaya Çıkması


Guest fantoma
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kundalini enerjisinin Kendiliğinden yükseldiğini, aktif olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bilgileri daha geniş anlatacağımı bir önceki yazımda belirtmiştim.

 

Kundalini (yaşam gücünün ilahi kıvılcımı, ışığı) kainatta bulunan ilahi enerjinin bedeninizdeki sisteme güçlü şekilde katılmasına izin verir. Bu izin veriş blokajların temizlenmesi ve enerjinin rahat bir şekilde akması ile olur.

 

Kundalinin, kendimizde saklı duran, görmekten kaçındığımız kötü anılarımızla yüzleşmeyi ve bu yüzleşmeden KORKMAMAyı öğrenmemizi öğretendir.

 

Gerçek bir arinma ve (ruhsal) farkındalık gerçekleşmeden ortaya çıkması, yükselmesini erken doğan bir bebek gibi yorumlayabiliriz. Böyle bir uyanış kişide mutluluk, çoşkunluk, idrak seviyesinde artış, aydınlanmaya benzer hallerle kendini gösterdiği gibi değişken haller sergileme, depresif davranışlar, sebebi bilinmeyen rahatsızlıklar ve hastalıklar, kendisi, işi ve çevresiyle, ailesiyle uyumsuzluk, çatışmalar olarak da görülür.

 

Ten rengindeki değişimde en belirgin özelliktir. Karaciğerin etkilenmesinden dolayı bazen gün içinde bile cilt farklı renklere bürünebilir. (kirli sarı, kahverengi, yeşil-sarı vs) Yorgun ve yaşlı yada hasta bir durumdayken bir anda gençleşmiş ve dinç bir hal alabilir kişi.

 

Vaktinden önce Kundalini enerjisinin yükseldiğini ayak başparmağımızdan bile gözlemleyebiliriz. Tırnağın siyah bir renk alması… Bu epifiz bezinin fazla aktivitesinin ayak parmağındaki yansımadır. Normal karşılayın…

 

Kusma, burun kanaması, aniden ortaya çıkan ishal gibi durumlar yoğun enerjinin vücuttan atılma şeklidir. Bazen bu enerji o kadar yükselir ki dokular bile durduk yere parçalanabilir. Böyle bir durumda istemsiz hareketler ve titremeler görülebilir.

 

Bu arınma sırasında kişide bazı hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Her zaman söylerim hastalığınızdan mutluluk duyun diye… çünkü temizleniyorsunuz demektir. Bu bilinçte olursanız hastalıklarınızda çok şey öğrenirsiniz ve bu temizlenme kolay ve hızlı olur. Unutulmamalıdır, her ne koşul ve halde olursanız olun bu bilinçte kalıp tıbbı bir problemle karşılaştığınızda önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

 

Kundalini enerjisini ben şöyle anlatırım. Çalkalanmış bir şampanya şişesinin büyük bir basınçla mantara doğru yükselmesi ve mantarı fırlatışı gibidir. Ya da itfaiye hortumuna verilen yüksek basınçlı su gibi… Eğer bu enerjinin açığa çıkması ile bir engelle karşılaşmışsa dengede ve normal olur. Ama enerji akışı engelle karşılaştığında enerji durur ve açık bulduğu yerlere doğru kayar. İşte böyle bir durumda kişide zihinsel, ruhsal ve fiziksel sorunlar çıkar. Eğer baş kısmınızda ise baş ağrısı, zihinsel bozukluklar, hafıza sorunları vs gibi sorunlar; göbek kısmındaysa mide, safra, bağırsak sorunları; kal çakrası kısmındaysa kalp ve ciğer sorunları gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.

 

Bir konu daha var ki bu çok karıştırılmaktadır. Enerjinin fazla boşalması ile enerjinin düzgün akması birbirine çok karıştırılır. Bazen kişiler fazla kuruntular geliştirip hasta olmadıkları halde vücutlarının farklı yerlerinde ağrı, acı hissederken, bazı kişilerde sağlıklı olmalarına rağmen ömürlerinin kısa olduğuna inanabilir. Kundalini hareketliliği fazla olduğunda kişi de kafa karışıklığı yaratabilir. Böyle durumlarda hareketli olan enerjinin kontrolü ve enerjinin gerekli yerlere yönlendirilmesini sağlamalıdır. Bu konuda ilerde daha geniş anlatacağımdan kısa geçiyorum.

 

Bir anda ortaya çıkan rahatsızlıkların bir anda ortadan kalkması (ciddi rahatsızlıklar bile kanser, şeker gibi) enerjinin temizliğe devam etmesi ve temizlenmesi ile ilgilidir.

 

Mutlaka şahit olmuşsunuzdur ya da kendiniz yaşamışsınıdır. Uzun zaman süren temizlik çalışmasından ve arınmadan sonra şifa tarafınızın ortaya çıkması, bilgelik, hislerin güçlenmesi, mucize diye nitelendirilen hallerin ortaya çıkması gibi…

 

Bu konuda ne kadar çok bilgiye sahip olursanız o kadar sizin için iyi olacaktır. Çünkü her tür yanlış anlama temizlik ve arınma süresinin uzun sürmesine neden olacaktır. Bu da çekilmez bir yaşam sürmenize neden olacaktır.

 

Belirtileri anlatmaya devam edelim. Birden ateş basması, üşüme, ürperme halleri, yeme düzeninizdeki değişiklikler, giyim tarzı ve renklerdeki değişimlerde belirtilerdendir.

 

Bir başka önemli durum ise, geçmiş yaşamlarındaki kişiliklerini ruhsal taraflarıyla eğer bütünleştiremez ise şizofrenik belirtilerde gösterecektir. İşte kişi burada ruhu ile kişiliğini bir sonraki hayatla bütünleşebilmek adına ayrı tuttuğu anlarda yaşamaktadır. Kundalini üstü örtülmüş her tür anıyı temizlemek için vardır. Zihinsel, ruhsal, fiziksel, duygusal ya da travmatik ve vecdh hallerinden kaynaklanması fark etmez bu temizlik bitene kadar işine devam eder ve temizler.

 

Sebepsiz öfkeler, aşırı denecek hatta saplık halindeki cinsel fanteziler, korkular vs. bütün bunlar temizlik sırasında ortaya çıkan gizli ve kötü duygulardır.

 

Sonuç olarak bütün bunların bilincinde ve farkında olduğunuz sürece ve kendinizle baş başa kalıp meditasyon halinde (ya da inançlarınızın getirdiği ibadet türleri) kalabilirseniz temizlenir ve kendiniz olmayı başarırsınız.

 

Sevgi ile…

 

Songül TORUNLAR

Doğu Tıbbı ve Enerji Teknikleri Uzmanı

 

not: ALINTIDIR...

--------------------

-Ruh halinizde değişiklikler yaşıyorsanız ( depresyon, vecd hali)?

-Hafızanızın eskisi gibi olmadığını ve artık çok sıradan şeyleri bile unutmaya başladığınızı düşünüyor ve ‘hafıza kaybı yaşıyorum’ diyorsanız,

-Gözleriniz eskisi kadar iyi görmüyor ve bu ‘bir anda gerçekleşti' diyorsunuz,

-Değişken davranışlar sergiliyorsanız,

-Bazen mutlu, bazen durgun davranmaya başladıysanız,

-Bugüne kadar sizin için doğru yada yanlış olan şeylere daha farklı bakıyor ve inançlarınızda bir sarsılma yaşıyorsanız,

-Birden fazla kişilik mi sergiliyorsanız,

-Hava şartları sizi etkiliyor aşırı sıcak ve aşırı soğuk sizi öncekine göre daha çok etkiliyorsa,

-Nedeni bilinmeyen rahatsızlıklar yaşıyorsanız,

-Bazen gençleşmiş gibi bazen de zamanın ilerisine gitmiş yaşlanmış gibi gözüküyorsanız. Bunu üstelik gün içinde yaşıyorsanız,

-Başkaları ile işinizle hatta kendinizle bile barışık değilseniz,

-Kaybetme korkunuz ortaya çıkmış ve hayatla baş edemez bir hale geldiğinizi hissediyorsanız,

 

Bu yazdıklarımı okuma vaktiniz gelmiş demektir.

 

Yukarıda listelenmiş olan bütün bu belirtiler-rahatsızlıklar sizde vaktinden önce harekete geçmiş olan KUNDALİNİ enerjisinin, devreye geçmiş olduğunun belirtilerini anlatır.

Kundalini herkeste var olan bir enerjidir. Sanktirtçe bir kelime olan Kundalini ‘dairesel enerji’ anlamına gelir. Her insanda bu enerji, beli bir miktarda canlı olarak vardır ve kullanımı kişinin zekasını (zeki, düşük zekalı veya vasat biri mi olduğunu) ortaya koyar. Bizde zaten var olan bu enerjinin rezervi omurgamızın alt kısmı, kuyruksokumunda uyku halinde bulunur.

 

Unutulmamalıdır ki, Kundalini enerjisinin uyandırılması için uygulanan her tür çalışma bazı dinlerde yer alsa bile bu bir din değildir.

 

Kundalini enerjisinin artması, insanların bazen normal olmayan davranışlar sergilemelerine ve bunlar diğer insanlar tarafından ‘tuhaf, anormal’ gibi değerlendirilebilmektedir.

Kişide yüksek bir çoşku, manevi bir yükselişin yanı sıra karışıklık duygusu ve korkuya da neden olabilmektedir. Bunu normal karşılamalı ve enerjinin dönem dönem temizlik sırasında oluşan belirti ve oluşan gelişimleri doğal karşılamak gerekir. Ruhsal gelişime hizmet etmekte olan Kundalini enerjisinin bedenimize hizmeti için yapılan meditasyonlar yıllar sürebilmektedir. Sabırlı olunmalı ve her tür gelişimin farkında olunmalıdır.

 

Amaç nedir?

Kundalini omurga boyunca yukarı doğru hareket eder ve başımızın tepesinden dışa doğru çıkar. İlerleyişi boyunca sizde yeni bakış açıları oluşturur, yeni beceriler kazandırır, üstün deneyimler sunar. Kendinizi bir çiçek gibi sürekli yukarı güneşe doğru yükselen, güneşe dönen bir bitki gibi düşünürseniz bu enerji sizi aydınlanmaya kavuşturan yükselten bir enerji olduğunu anlarsınız.

 

Yukarıda bahsettiğimiz rahatsızlıkları işte bu enerji temizler. Yukarı doğru hareketi boyunca önüne çıkan blokajları açmak için yaptığı çalışma sırasında bize düşen görev bu enerjinin sağlıklı bir şekilde hareket etmesini sağlamaktır.

 

Kundalini enerjisi bir şekilde er ya da geç hayatımıza girecektir. Bu konuda ne kadar çok bilgiye sahip olursak o kadar kolay bir geçiş sağlarız. Tam bir tekâmül yaşayan kişide olağan dışı yetenekler, ruhsal aydınlanma, deha ve daha bir çok Tanrısal özelikler oluşur.

 

Enerjinin kendiliğinden ortaya çıkması:

Hangi durumlarda bu enerji harekete geçer bunu da belirtmek isterim. Fazla çalışma, kuyruksokumuna gelen darbe ya da yaralanma, ilaç kullanımı, korkular, travmalar, aşırı üzüntü, fazla meditasyon veya seks, aynı zamanda orgazmla sonuçlanmayan cinsel aktivite bu enerjinin kendiliğinden uyanmasına sebep olabilir.

 

Ruhsal bir gelişime yardımcı olan bu enerji aynı zamanda bedenimize de yüksek oranda bir enerji sağlar. Unutulmamalıdır, bu enerji zaten bizde vardır ve her tür travmamız ile baş etmek için devreye girer ve biz bunun farkında olmayız. Uykuda olan asıl rezerv enerji de harekete geçince, hem bu enerjinin yüksekliği ile hem de bizdeki rahatsızlıkları iyileştirirken ki durumumuzla uğraşırken zor anlar yaşayabilirsiniz ve bu sıkça karşılaşılan bir durumdur. (böyle durumlar yaşayan kişilerin aile çevresinin de sabırlı olması gerekir, kişinin kendisinin de)

 

Burada yaşadığınız şey aslında fiziksel rahatsızlıkları yaşamanız sırasında ruhsal yönde büyüyüp gelişmeye zorlanmanız olmaktadır. Üzüntüleriniz, korkularınız, endişeleriniz, acı veren anılarınız bilinçaltınıza darbe vurmakta ve kundalini enerjisinin devreye girmesine sebep olmaktadır.

Kundalini enerjisi bilinçaltı tarafından tam olarak boşaltılmaz (çünkü göbek bölgesinde gerçekleşir) ve vücudumuzdaki diğer bölgelerde dengelenmez ise sık sık duygusal anlarınızı hatırlamanız takıntılı bir hal almanıza neden olur. Meditasyon yapmak, beş on dakika dans etmek, üstün düzeyde düşüncelere dalmak, yoga yapmak enerjilerin gerekli yerlere ulaşması ve fazla olanların dışa atılmasına yardımcı olacak uygulamalardır.

 

Bedeniniz henüz bu enerjiyi almaya hazır değilse; Kundalini bulduğu ilk açık yeri, çakrayı bulacak ve o tarafa doğru yönelecektir. Aynı bir kara delik gibi bütün enerjisini o bölgeye yükleyecektir. İşte siz o bölge veya bölgelerde rahatsızlıklar hissedeceksinizdir. Tekerrür eden rahatsızlıklar, takıntıları yok edebilecek tek şey enerjinin yeniden yönlendirilmesidir.

 

Çok geniş bir konu olan kundalini enerjisi hakkında ara ara bilgi vermeye devam edeceğim.

Bilmelisiniz ki, bu enerjinin aktif olması ile oluşan temizlik sizde ruhsal boyutta gelişim sağlayacak ve size ara ara bilgi akışı sağlayacaktır. Bu kimi zaman rüyalarınızda kimi zaman ise tam olarak kendinizde değilken gelecektir. Sonradan fark edilen bu bilgiler ve beceriler bilinçli bir şekilde olunca başın tepe noktasından başlayan, kalbe doğru akan, kundalini rezervinin bulunduğu noktaya kadar giden, adeta bir şimşeğin akımını hissedersiniz. Kişi bu enerji akımı ile bedeninde olup biten her şeyden haberdar olacaktır. (fiziksel,duygusal, zihinsel, ruhsal)

 

Aynı şekilde toraktan gelen enerjilerde ayak topuklarınızdan başınızın tepe noktasına kadar ulaşır. Bu durumda kişi dünya ile ilgili her tür bilgiye algılamaya açık hale gelir.

Kundalini enerjisinin farkında olan ve bunu istediği her an kullanabilen kişi olabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda Enerjinin yükseldiği zamanki belirtileri daha detaylı olarak yazacağım. Ve enerjinin akış yönü ve tıkalı olan enerjinin gidiş geliş yollarını resimlerle anlatmaya çalışacağım.

 

Sevgi ile kalın…

 

Songül TORUNLAR

Doğu Tbbı ve Enerji Teknikleri Uzmanı

 

Not: ALINTIDIR...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

değerli arkadaşım fantoma kundalini enerjisi ne işe yarıyor diyelim enerjim ortaya çıktı ve kullanmak istiyorum ne yapabilirim yada ne işime yarayacak aydınlatırsanız sevinirim .kim iyi şeyler yapıyorsa allah razı olsun

 

Aslinda bende bu sorulara cevap ariyorum halen.

 

3 senedir kundalini ile yatiyor,kundalini ile kalkiyorum.

o benim istemedigim,ama birlikte olmaya mecbur birakildigim bir beraberlik bir birliktelik.Yukardaki yazi kundaliniyi cok güzel anlatan ender yazilardan biri.cok iyi okuyun lütfen.

Meditasyon yaparak,kendimi topraklayarak enerjiyi yönlendirmeyi ögrendim.

 

Kundalini enerjisinin aciga cikmasi ve yükselmesi ile cok zor bir dönem yasadim,

 

 

 

Ben kimseye bu enerji ile oynamayin diyorum.Kundalinisi kendiliginden uyanan arkadaslarima Allahtan sabirlar diliyorum.

 

Basima gelen durumu anlamam teshisi koyabilmem 1 sene sürdü.sanki ömrümden 10 sene yedi.

 

Hani zifiri karanlikta bir lamba yanar,ve isigi gören sinekler nasil toplanirlarsa aynen,böyle bir durumu kundalinisi erken uyanmis bir kisi yasiyor.ve bazi igrenc mahluklar size musallat olabiliyorlar.Sizin isiginizi onlar hemen farkediyorlar ve sizinle birlikte yasamaya basliyorlar.

 

Kundalini hakkindaki yazilarin tümünde kundalininin zararlarindan bahsedilirken cinsel tacizden bahsedilir.Iste bu cinsel tacizi ben defalarca yasadim ve halen yasiyorum.

 

 

Atesle sakin oynamayin arkadaslar,yangin cikarsa söndürmek hicte kolay degil.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış Kundalini uyanışına uğrayan veya Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişilere genellikle Kundalini Reiki ile yardım edilebilir.

Kundalini Reiki öğrenmek istiyorsanız, önceden başka bir Reiki sistemine uyumlanmış da olsanız, bu tekniği öğrenmeye Kundalini Reiki 1 seviyesinden başlamalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış Kundalini uyanışına uğrayan veya Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişilere genellikle Kundalini Reiki ile yardım edilebilir.

Kundalini Reiki öğrenmek istiyorsanız, önceden başka bir Reiki sistemine uyumlanmış da olsanız, bu tekniği öğrenmeye Kundalini Reiki 1 seviyesinden başlamalısınız.

 

Ben yaklasik 3 ay önce reiki 1 aldim,gercekten hersey düzelmeye basladi.ama uyumlama alirken cok zorluk cektim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu enerji sistemlerinin bilinçsiz ve kontrolsüz üzerinde açılması için forumda almaya istekli ve vermeye istekli birçok arkadaş var. Her zaman kazın ayağının öyle olmadığını anlatmak istediğimizde hep taşlanıyoruz. Sizin durumunuzu ilk zamanlardan beri izliyorum gerçektende zor anlar yaşadınız diğer arkadaşlarda bundan ders çıkarırlar inşallah.

 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu enerji sistemlerinin bilinçsiz ve kontrolsüz üzerinde açılması için forumda almaya istekli ve vermeye istekli birçok arkadaş var. Her zaman kazın ayağının öyle olmadığını anlatmak istediğimizde hep taşlanıyoruz. Sizin durumunuzu ilk zamanlardan beri izliyorum gerçektende zor anlar yaşadınız diğer arkadaşlarda bundan ders çıkarırlar inşallah.

 

Saygılar

 

 

genellikle hep olumsuz yazıyorsunuz ve yazdıklarınızın çoğuna katılmıyorum fakat ilk defa aynı fikirde olduğumuzu söylemek istedim... yeterince bilgi sahibi olmadan rastgele yapılacak birşey değil iyi araştırmalı öğrenmeli ve doğru insanlarla bağlantı kurulmalı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

genellikle hep olumsuz yazıyorsunuz ve yazdıklarınızın çoğuna katılmıyorum fakat ilk defa aynı fikirde olduğumuzu söylemek istedim... yeterince bilgi sahibi olmadan rastgele yapılacak birşey değil iyi araştırmalı öğrenmeli ve doğru insanlarla bağlantı kurulmalı

 

Olumsuz yazmamın sebebini normalde negatif birisi olduğum anlamına çıkarmayın lütfen. Aksine pozitifimdir her konuda. Fakat sizinde değindiğiniz üzere buraya gelen çok bilgisiz arayış içinde yada zordurumda çok insan var ve ne olursa hemen kendilerini teslim ediyorlar. Bu yüzden dikkatli olmaları adına böyle yazmak zorunda kalıyorum.

 

Bu arkadaşta çok uzun zamandır yaşadıklarını bizlere anlatan birisi. Ve bu sıkıntı çekenlerden sadece birisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

rosenna sanırım öyle değil de kundalini kuyruk sokumunda konuşlanmış bir yılan şeklinde zaten herkesin bedeninde bulunan ancak hareket etmeyen bir enerji gibi sanırım

şu ana kadar okuduklarımdan anladığım bu

ama kontrolsuz acılınca kişiyi çok zor durumda bırakabiliyormuş

halisünasyonlar, insan şeklinde varlık görmeler, ses duymalar..

bir gruba üyeydim oraya 2 arkadaş yazmıştı

çok tehlikeli ve bence gereksiz bir uyumlanma çeşidi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...