Jump to content

FCC Kapandı, Kriz Kapıda


Sidre

Önerilen Mesajlar

ABD’de yaşanan siyasi krizden en büyük darbeyi yiyen teknoloji şirketleri olacak.

 

fcc-kapandi-640x360.jpg

 

Çünkü Federal İletişim Komisyonu FCC’de kapatılan devlet kurumları arasındaki yerini aldı.

ABD’de senatosunda yaşanan bütçe krizinin etkileri ortaya çıkmaya başladı. Federal bütçenin senatodan geçememesi ardından başlayan kriz sonucunda birçok kamu kurum ve kuruluşu kapanmak zorunda, çalışanlar ise ücretsiz izine çıkarılmak zorunda kaldı.

Bu kuruluşlar arasında NASA ve FCC’de bulunuyor. NASA’nın web sitesi dün erişime kapatılırken, bugünse Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) web sitesi erişimi kesildi. Online sistem artık çalışmıyor ve bundan en çok zarar görenlerse teknoloji şirketleri olacak. Çünkü ABD’de satışa sunulacak olan herhangi bir akıllı telefon, tablet ve mobil cihazlar gibi birçok ürün FCC sertifikası almadan ABD içerisinde satışa sunulamıyor. Önümüzdeki dönemde satışa sunulacak birçok cihaz sertifika almak için FCC’de bekliyor. FCC tekrar faaliyete ne zaman geçeceği tamamen senatonun onayına bağlı .

Bu süreç içerinde özellikle Amerikalı üreticiler tarafından üretilen cihazların satışa sunulmasında gerilemeler yaşanacak. Ayrıca Samsung, Sony, LG ve ASUS gibi markaların yeni ürünlerinde FCC sertifikası bulunmadığı için satışa sunulamayacak. Bu durumun yaklaşan tatil dönemi öncesi çözülmesi beklenirken, eğer durum çözülemezse teknoloji firmalarını küresel çapta kriz bekliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...