Jump to content

Boğaz'dan Geçen Domuzlar Şoke Etti


Sidre

Önerilen Mesajlar

İstanbul Boğazı'ndaki Rumeli Kavağı Mahallesi sakinleri, önceki akşam hiç tanık olmadıkları bir olayla karşılaştı.

 

domuz-640x360.jpg

 

Ormanın yanıbaşında olmaları nedeniyle mahalle merkezine domuzların inmesine alışkın olan mahalleliler, İstanbul Boğazı'ndan yüzerek Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçen domuz sürüsüyle şaşkına döndü.

 

"SOKAK KÖPEĞİ GİBİYDİLER"

Habertürk'ten Burak Ersoy'un haberine göre Rumelikavağı Mahallesi Muhtarı Cevdet Bayraktar, yaşadıkları şoku "Sokak köpekleri gibiler. İstedikleri yere sürü olarak odaklanabiliyorlar" cümleleriyle anlattı. Mahalleye domuz inmesine alışkın olduklarını ancak denizde domuz ilk kez görüldüğünü belirten Bayraktar, "Konuyu avcılık klüpleri ile de görüştük ancak anlam veremediler. Ama ben avlanarak düzeltilebileceğini düşünüyorum" dedi.

 

'FOK BALIĞI SANDIK'

Domuzları fark ederek tekneyle yanlarına giden balıkçı Cemal Bağlar ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Akşam saatlerinde denizde bir karartı gördük. Fok balığı zannettik. Tekneyle yanlarına gittiğimizde anneli yavrulu 10 kadar domuz gördük. Ancak dişleri çok keskindi. Yaklaşamadık. Onlar da yüzerek Anadolu Kavağı'ndan karaya çıktılar."

 

'BUNCA YILLIK SARIYERLİ'YİZ BÖYLE OLAY GÖRMEDİK'

Çoğunluğu yerlilerden oluşan mahalle sakinleri de herkes gibi şaşkın. Yıllardır aynı mahallede oturan mahalleliler, "Bunca yıllık Sarıyerli'yiz böyle olay görmedik. İnanılacak şey değil." yorumunda bulundu.

 

TEKİRDAĞ'DA DA DOMUZ YAKALANMIŞTI

Benzer bir olay 2006 yılında Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yaşanmıştı. Balık tutmak için denize açılan balıkçılar, kıyıdan 30 metre açıkta yunus sandıkları domuzlarla karşılaşmıştı. Domuzlardan ikisini yakalayan balıkçılar, "Bizler babadan balıkçıyız. Bu güne kadar denizde domuz yakalandığını ne gördük ne de duyduk" demişlerdi.

 

Boğazdan Geçen Domuzlar Şoke Etti Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işte bir Domuzluk var Türk Milleti domuza mı alıştırılmak isteniyor? Milletimizin en hoşlanmadığı hayvan domuz. Çizgi filmlerde ise domuzlar çocuklara sempatik olarak gösterilerek, zihinlere cici diye kazınırken şimdide de dağ taş domuz kaynıyor. Domuzların avlanması kesinlikle yasak. Avlayana ise büyük ceza var. Ege köylüsü illallah demiş durumda. Domuzlar köylere iniyorlar; ekili alanlara büyük zarar veriyorlar. Ama ne hikmetse bu domuzların avlanması yasak. İnanılmaz ama yaban domuzları kırsalda insanlardan korkmuyor; köylere, şehirlere iniyor ve büyük tehlike saçıyorlar.

Domuz popülasyonu bin kat artmış ve avlanmasına yetkililerce izin verilmiyor. İzinsiz yapılan avlar da bir işe yaramıyor.

Yaban domuzları köylere iniyor ve insanlardan kaçmıyorlar. İşte ispatı; On Altı Yıldız için çok kısa bir görüntü çektik.

 

<!-- This version of the embed code is no longer supported. Learn more: https://vimeo.com/help/faq/embedding -->

Domuzlar from On Altı Yıldız on Vimeo.

İstanbul boğazına domuzlar yüzüyor. http://haber.gazetevatan.com/bogazda-soke-eden-goruntu/575661/1/gundem

Domuz eti marketlerde… Millet alışık olmadığı görüntülerle karşı karşıya… Ancaaak dinimizce haram olan domuz; özellikle yeni nesile; sempatik, sıradan, şirin olarak gösterilmek isteniyor. Hiç şüphesiz hayvan olarak domuza bir diyeceğimiz yok, ekolojide yerleri mevcut. Bizim ne demek istediğimiz açık. Müslüman mahallesinde artık domuz cirit atıyor bunun müsebbipleri kim?

 

Saygılar...

 

Oktan Keleş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müslüman bir ülkede domuz üretim çiftlikleri kurulmasına izin veren ve domuz avını yasaklayan dindar AKP hükümeti mağdur olan çiftçinin zararını karşılamalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...