Jump to content

Doğuranmı anne?Büyütenmi?


KATSİMATO

Doğuranmı anne?büyütenmi?  

11 üye oy kullandı

  1. 1. Doğuranmı anne?büyütenmi?Önerilen Mesajlar

Bir erkek cocugun kaleminden cikmis bu kadar olur yani, tam tarif !!!

 

ANNE, dunyada karsilik beklemeden börek yapan tek insandir. Karsiliksiz sevginin ete kemige burunmus halidir! Ne kadar uzsen de 10 Dakika sonra seni affeden zarif bir memeli turudur, yagli bile olsa tiksinmeden sacini oksayan, kucagina yatiran, öpup koklayan tek varliktir,melegin sut verebilenidir.

 

Yarasin diye muhallebinin icine ciger katarak cocuguna yediren manyaklik derecesinde yaraticidir. Yemek yemeyen cocugun dikkatini cekmek icin elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kisidir, kafayi cocuklariyla bozmus, göbek bagi kopsa da yurek bagi asla kopmayan, sevgi dolu fedakar insan disisidir, bulasik, utu, vb. yaparken bile otomatik olarak cene calan, kendi kendine konusan, kadin dirdiri denen mereti erkeklere daha kucukten belletendir .

 

Yemek uzmani, duzen insani, bilgili, kulturlu her seyi bilen sahsiyettir, yavrularini yol tarafindan degil, kaldirim tarafindan yurutendir, dizi dizi incidir lakin gerektiginde laf sokma dalinda da birincidir, sevgiliden ayrilma haberi verildiginde, "amaaan ben sana daha guzelini bulurum" diyebilen komik bir karakterdir.

 

'Oglum aradim yoktun. Ben de mesaj atayim dedim sana. Gelince ara beni emi aslan evladim. Kara börulcem benim öptum annen , seklinde mesajlar atabilen, teknolojiyi israrla reddeden, kabullenemeyen, kafasina göre yorumlayan bilisim dusmanidir ..

 

*** AMA ... AMA dunyanin en guzel kucagina sahip, en guzel kokan, harikulade bir varliktir , olmadik yerlerde iyi ki dogurmusum ulen seni!" diyen ve benim hatirima benimle Freddy Mercury dinleyen bir sabir agacidir, evlatlarini asla ayirmayan, ayni zamanda birbirinden koruyan guc abidesidir evde bir yere uzandiginiz an orada temizlik yapacagi tutan, temizlik konusunda kayisi kopardigindan temizlikci gelecek diye evi temizleyen balans ayari kacmis temizlik kaynagidir, mutfakta yasayan, evde herkesi idare eden bir tur canlidir.

 

Sevginin guclerini birlestirdigi sonsuz bakiredir !!

 

Oglunun damat - kizinin gelin oldugunu görunce, cocugu mezun olunca, cocugu gol atinca, cocugu hasta olunca, cocugu askere gidince, asmali kabagi seyredince, dolar yukselince velhasil buna benzer bissuru seye aglayabilen, bu mesaji okurken duygulanip - gözleri dolabilen, aglamaya meyilli bir yapisi olan duygu pinaridir, son kiiii uc dört; uzakta dursa da yakin hissedilen, cani hep istenen, asla vazgecilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatlarin varligini varligina armagan edebilecegi, *** islak - kuru ama heeeep duygulu*** en önemlisi; kici basi oynamayan tek kadin modelidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikisi de bence......

büyüten anne olsa bile insanın içnden beni o deil öbürü doğurdu geçer, öbr türlüsü de tam tersi...........

 

Doğurduktan sonra çocuğunu veren kadın anne olamaz benim için.Ben hasta olduğumda çocukken, benim başucumda sabahlayan,üzüntülerimle kahrolan,sevincimi paylaşan,beni besleyen,büyüten ,bu günlere getiren kişidir benim annem.kimin doğurduğunu merak etmiyorum doğrusu,bu yaştan sonra önemi yokta zaten...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğurduktan sonra çocuğunu veren kadın anne olamaz benim için.Ben hasta olduğumda çocukken, benim başucumda sabahlayan,üzüntülerimle kahrolan,sevincimi paylaşan,beni besleyen,büyüten ,bu günlere getiren kişidir benim annem.kimin doğurduğunu merak etmiyorum doğrusu,bu yaştan sonra önemi yokta zaten...

 

 

sende haklısın.. zaten bencede büyüten ama allah kimsenin başına öyle bişe vermesin; başımıza öyle bişe gelse gene büyüteni tercih ederm ben ama gene de beni doğuran kadın karşımda olduğu içn bişe de yapamam.............

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...