Jump to content

Peygamberimizin Türkler Hakkında Söylediği İdda Edilen Uydurma Hadisler Ve Amaçları


Guest jülide
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Dünyadaki dört şehir cehennem şehridir: İstanbul, Antakya, Tabarriye ve Sana.

Suyuti-Lealil Masnua 1/458

Size ilişmedikçe siz de Türkler’e ilişmeyiniz. Çünkü severlerse sizi soyarlar. Sevmezlerse sizi gebertirler.

Suyuti-Lealil Masnua 1/440

Yıllarca aynı dinin mensubu olmalarına rağmen Türkler ve Araplar bu tarz uydurmalar ve gereksiz kışkırtmalar yüzünden birbirlerine düşman olmuşlardır. Bu düşmanlıktan her iki taraf zarar görmüş, fakat Fransızlar ve İngilizler gibi İslam topraklarında menfaat arayanlar bu durumdan istifade etmişlerdir. Napolyon Arap milliyetçiliğini kullanarak, hatta kendini İslam dostu, Türkler’i İslam düşmanı göstererek, İslam topraklarına girmiş, Mısır gibi topraklarda bu planıyla ayakta kalabilmiştir. İngilizler de yıllarca Arap-Türk düşmanlığını, Osmanlı’yı bölmek ve petrol gibi stratejik kaynaklara hükmedebilmek için kullanmışlardır. Türklerin içinde de bu manasız düşmanlığı “Arap köpek” , “Ne Şam’ın şekeri, ne Arabın yüzü” tarzında deyimlerle kışkırtanlar elbette olmuştur. Fakat işin korkunç yanı şudur ki, Araplardaki Türk karşıtı sözler, Peygamber’e fatura edilerek hadis başlığı altında dinselleştirilmiştir. Aslında cahil fakat etiketi alim olan birçok Türk din adamıysa tüm bu hadislerle beraber Arapçı İslam anlayışına Araplar’dan bile daha şiddetle sahip çıkmışlardır. Arapçı İslam anlayışının Türkler hakkında uydurduğu en meşhur hadislerse Türkler’i felaket kaynağı sayan Yecuc-Mecuc olarak gösteren hadislerdir.

“Küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer Türkler’e (Yecuc- Mecuc’e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır.”

Buhari-K. Cihad 95,96; Müslim K. Fitan 63,64-66

 

arapçı kavmiyetçi din anlayışı

 

Hayvani, vahşi, medeniyetsiz bir yaratık şeklinde tarif edilen Yecuc-Mecuc’un kim olduğu hakkında ayrılıklar çıkmıştır. Fakat gelenekçilerin tek hadisini inkar eden kafir olur dedikleri Buhari ayrıca Taberi, Bağdadi, Belhi, Beyzavi, Nesefi, Nüveyri, İbni Kesir gibi gelenekçilerin itibar ettiği kişiler hatta Asım Efendi ve Ahteri Mustafa Efendi gibi gelenekçilerin alim ve muteber bildiği bazı Türkler Yecuc-Mecuc’un Türkler olduğunu savunanlardır. Hadislerde Yecuc-Mecuc’un Hz. Adem’in rüyasında gördükleri sonucu akan spermlerden oluştukları tipi saçma açıklamalara da yer verilir. Tüm bu anlattıklarımız Arap milliyetçiliğinin gelenek ve görenekleri dinselleştirme, Arapça’yı kutsallaştırma, Arap soyunu kutsallaş-tırıp ırkçılığa yol açmasının yanında, kendileri haricindeki milletlere ve örnekte gördüğümüz gibi Türkler’e ilişkin hadis uydurarak, Türkler hakkındaki olumsuz kanaatleri de dinselleştirme yoluna gittiklerini göstermektedir. İnsanların en hayırlısının Araplar olduğuna dair hadisler de uydurulmuştur.(Bakın İbni Arrak, Tenzihuz Şeria Fil Merfua 2/36) Fakat unutulmamalıdır ki Peygamberimiz’e karşın, büyük din düşmanları Ebu Lehep, Ebu Cehil de Arap’tır. Kuran’da da Peygamber’in etrafındaki birçok kişinin savaştan kaçı-şı, ikiyüzlülüğü, iman etmeden iman ettik demeleri, küfür ve nifakta şiddetleri anlatılır ki bunlar da Arap’tır. Kuran’ın mesajına göre insanlar takvalarına, dindeki titizliklerine göre, Allah’a karşı sevgi ve saygılarına göre üstünlük kazanırlar. Irkçı ve politik kaygılarla uydurulan hadisler ve oluşturulan mezhepler Kuran’ın saf, arı mesajına ilaveler olarak dine sokulmuşlardır. Dini mantıksız, zor, ırkçı, Arapçı, çelişkili gösteren bu safsatalardan kurtulmanın yegane yöntemi Kuran dışındaki tüm dini kaynakları çöpe atıp, din konusundaki tekeli bir tek Kuran’a teslim etmektir

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aman allahım nasıl üzüldüm kusura bakmasınlar da ben peygamberimizin ehlibeytini ayrı tutarak görünen köy kılavuz istemez diyip onlar kadar pis ve bencil para delisi insan görmedim ha var tabi bide israilliler peygamberimizin evine bile sahip çıkamıyolar yaa bizim topraklarımızda yatan nice evliyalar hatta peygamberler bile var ayrıca islamı en güzel bizim koruduğumuzu düşünüyorum ben hizbullah yada saddam olamadık diyemi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest sirinlikmuskasii

ilginç bir paylaşım teşekkürler arkadaş. ama özellikle 2. hadise cok şaşırdm :confused:

--------------------

aman allahım nasıl üzüldüm kusura bakmasınlar da ben peygamberimizin ehlibeytini ayrı tutarak görünen köy kılavuz istemez diyip onlar kadar pis ve bencil para delisi insan görmedim ha var tabi bide israilliler peygamberimizin evine bile sahip çıkamıyolar yaa bizim topraklarımızda yatan nice evliyalar hatta peygamberler bile var ayrıca islamı en güzel bizim koruduğumuzu düşünüyorum ben hizbullah yada saddam olamadık diyemi acaba

:clapping:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Hadislerin ne demek istedigini ve hangi ortamlarda söylendigini Alimlerimiz biliyorlar. Hadislerin Arapca metni, bu sizin Türkceye cevirdiginiz gibi degildir. Ayrica Hadislerin uydurma, zayif veya mevzu oldugunu bu isin ehli karar verir. Mesela Ateistler birkac Ayet getirip kendilerine göre yorumluyorlar ve bu yorumlarin bizler icin hicbir degeri olmadigi gibi, Alim olmayanlarin Hadis "yorumlarinin" bizler icin hic ama hicbir degeri ve kiymeti yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Hadislerin ne demek istedigini ve hangi ortamlarda söylendigini Alimlerimiz biliyorlar. Hadislerin Arapca metni, bu sizin Türkceye cevirdiginiz gibi degildir. Ayrica Hadislerin uydurma, zayif veya mevzu oldugunu bu isin ehli karar verir. Nasil Ateistler birkac Ayet getirip kendilerine göre yorumluyorlar ve bu yorumlarin bizler icin hicbir degeri olmadigi gibi, Alim olmayanlarin Hadis "yorumlarinin" bizler icin hic ama hicbir degeri ve kiymeti yoktur.

 

Diyanet İşleri, ‘Peygamberimizin Çağımıza Mesajları’ adını verdiği hadis projesi kapsamında, Arapları üstün gösteren ve Türkleri aşağılayan hadisleri eleme kararı aldı. 2008 yılında bitirilecek proje kapsamında

 

 

Diyanet işleri başkanlığı şiddet içeren hadislerin ardından ırkçı hadisleri de ayıklamaya başladı.diyanet Hz. Muhammed’e ait olmayan ancak İslam halkları arasında öyle olduğu düşünülen ırkçı sözleri birer birer temizleyecek. Irkçı hadislerin ayıklanmasında, Hz. Muhammed’in “Arabın Aceme, Acemin araba hiçbir ırkın başka bir ırka, beyazın siyaha üstünlüğü yoktur” hadisi referans noktası kabul edilecek. Hz. Muhammed’e atfedilen uydurma hadisler arasında, “Küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer Türklere (yecüc- Mecüc’e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır” ve “Size ilişmedikçe siz de Türklere ilişmeyiniz. Çünkü severlerse sizi soyarlar. Sevmezlerse sizi gebertirler” cümleleri yer alıyor.

 

Türkler yecüc mecüc

 

 

Proje kapsamında ayıklanacak hadisler şöyle: “Arapları sevmek, şu üç nedenle zorunludur: Çünkü ben bir Arabım, çünkü Kur’an arapca inmiştir, çünkü cennet sakinleri Arapça konuşurlar. Arapları seven beni seviyor demektir. Kim ki Arap’tan hoşlanmaz ya da Arap’tan nefret eder, o mutlaka benden nefret ediyor sayılır. Arapları sevmek iman sahibi olmak demektir, onlardan nefret etmek imansızlık demektir. İnsanlığın en mükemmel ve yüce olanı Araplar’dır. Arapların en yücesi Kureyşliler’dir. Kureyşlilerin en yücesi de beni Haşim kabilesidir. Arapları küçülten müşrik sayılmalıdır. Arap’ın varlığı demek, İslamiyet’in varolması, yaşaması demektir.”

 

“Kıyamet kopmadan az önce siz, kıldan çarıklar giymiş bir milletle muharebe edeceksiniz. Onların yüzleri sanki (çekiçle dövülmüş) derilerle kılıflı kalkan gibidir. çehreleri kırmızı, gözleri çekiktir.”

 

“Şüphesiz ümmetimi üç defa, yüzleri geniş, çehreleri sanki derilerle kaplanmış kalkanlar gibi olan bir kavim kovalayacak ve sonunda Arap yarımadası’na yetişeceklerdir. İşte onlar Türklerdir.Nefsim yedi kudretinde olan Allah’a yemin ediyorum ki onlar mutlaka atlarını Müslümanların mescitlerinin direklerine bağlayacaklardır.”

 

Projeyle, ırkçı hadislerin yanı sıra gelecekten haber veren hadisler olarak nitelendirilen uydurma hadisler de tasnif dışı bırakılıyor.El kaide nin,useme bin Ladin’in müjdelendiğine inandığı, “Horasan’dan siyah sancaklılar çıkar ki, ta Kudüs’e o sancağı dikinceye kadar, kimse onlara karşı koyamaz” hadisi de ayıklanacak.

 

 

Dünya ya dağıtılacak

 

23 ilahiyat fakültesindeki 100’e yakın hadis hocasının çalıştığı proje, 2008 sonunda bitecek. Proje tamamlandığında, Türkiye’nin hadis birikimi kitaplaşmış olacak. Ardında tüm metin, yabancı dillere de çevrilecek ve dünyaya dağıtımı yapılacak.Hadis projesi kapsamında hazırlanacak “Hadis web” sitesi de İslam dünyasının en önemli referans adreslerinden birine dönüşecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazılanların Türkler ile Arapların aralarını açmak için ortaya atılmış yazılar olduğunu düşünüyorum.Araplarla Türkleri yıllardır birbirine düşman etme ve gösterme çabalarının bir eseridir bu söylenenler.

Bu arada araplara pis diyen arkadaş lütfen bu tür kelimeleri zikretmeyin.Size yakışmıyor.Koskoca 200 milyonluk arap dünyasını pis ilan edebilmek için zefercan şeffaflığında temiz olmanız gerekir.Genelleme yapmadan konuşalım ve bu tür oyunlara gelmeyelim lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Ulvi modum

 

Bildiğim kadarıyla bu bölümün modu sizsiniz. Bu konuda da bir şey sormak istiyorum.

 

Bu gün foruma baktığımızda bir sürü konunun kilitlenmiş konu olduğunu görüyoruz. Sebebi de ; "Sitede bununla ilgili bir sürü konu açıldı araştırınız, benzer konudan devam edebilirsiniz, bu konu forumda mevcut" vs... gibi sebeplerdir.

 

Acaba bu "Uydurma Hadisleri" ele alan konular sitede mevcut değil mi? Bir bakar mısınız? Neden ısrarla açılıyor? O zaman ben de açayım sürekli benzer konular olur mu? Yanlış mı anlıyorum bu durumu?

 

Örneğin;

 

Bknz http://www.estanbul.com/uydurma-hadisler-1-a-37408.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arapları bende sevmem ama peygamberimiz ne dediyse ne yaptıysa dogrudur tamamen kabul ederim. buradaki yecüc mecüc tabiri türklerden başka bir millet olamaz mı mogollar Türkmü mesela aksak timurda gelmiş yıkmış cami imaret saygısı yokmuş.

Sünneti seniye ve sarih hadisleri bilmeden sadece Kuran acıklamaz bence ama öte taraftan zırva uydurma sözlerde vardır kesinlikle batıldan katılmış hadis diye... Allah bu konuda bizi yanıltmasın kalb gözümüz acık olsun inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...