Jump to content

Zeid’ten 4.6 Milyonluk Rekor


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Türk sanatçı Fahrelnisa Zeid’in dün Christie’s Dubai Müzayede Evi tarafından, Modern ve Çağdaş Ortadoğu Sanatı Eserleri müzayedesinde satışa çıkarılan ‘Break of the Atom and Vegetal Life’ (Atomun Parçalanışı ve Bitkisel Hayat) tablosu 2 milyon 300 bin dolara satılarak çağdaş Türk resminde rekor kırdı.

 

21962912.jpg

Zeid’in oğlu ve Ürdün prensi Raad Bin Zeid’in koleksiyonundan çıkan tablo için tahmini fiyat 3-5 milyon dolardı. Açık arttırma 1 milyon 600 bin dolarla başladı, sonunda satış 2 milyon 300 bin dolara (yaklaşık 4 milyon 570 bin lira) vergilerle 2 milyon 700 bin dolara, (yaklaşık 5 milyon 360 bin lira) gerçekleşti. Böylece Erol Akyavaş’ın 2013’te 2 milyon 300 bin TL’ye satılan ‘Kâbe’sinin rekoru kırıldı. 1962 tarihli eserin yanı sıra müzayedede yer alan ve Türk sanatçılara ait diğer eserler; Murat Pulat’ın 32 bin dolara satılan ‘Kesik’i ile Ramazan Bayrakoğlu’nun alıcı bulamayan ‘Browns’uydu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...