Jump to content

Dilekte Bulunmak


meteor
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ben Yüce Allah'ın aciz bir kulu olarak manevi alemimden geçen bazı düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için bu konuyu açtım. İnşallah hayırlara vesile olur..

Biz müslümanlar, kaderin hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna iman ediyoruz. Yalnız Allah'tan ümit ediyoruz..

Dualarımızı Yüce Allah'a ediyoruz.

Dua etmek için bir insan elini semaya açtığında Allah'ım dediğinde, Yüce Allah söyle ey kulum ne istersen vereyim buyururmuş.. Bu anlatımı, dini konuları bilen büyüklerden dinledim..

(La ilahe illallah ) arkadaşlar bu sözün faziletlerini biliyorsunuz, bilmeyenler araştırsınlar.. Bütün yaratılmışlar bir araya gelseler bu sözden daha üstün bir söz yazamazlar..

Yine büyüklerden öğrendiğim bazı cümleler : Mahsun bir kalp ile yüce Allah arasında perdeler kalkar.. Yüce Allah yere göğe sığmam mahsun kulumun kalbine sığarım buyurur. Şunu da unutmayalım ki Yüce Allah dertleri sevdiği kullarına diğerlerine nazaran daha çok verirmiş..

Şimdi bahsedeceğim sözler Dilekte Bulunmak ve Yüce Allah'ın kuluna dileğini vermesi ile alakalı inşallah sizlere güzel çağrışımlar yapar..

95 yılı vatani görev sorumluluğunun ağır stresi halinde yaz mevsimi güneşli bir havada yeni bir görev bize bildirildiğinde.! O anda gidilecek yer için kalbimden yansada kurtulsam dedim.. Yarım saate kalmadı, Allah'ın izniyle müthiş bir yağmur başladı ve o bölge elektrik hattına yıldırım düştü o bölge kullanılamaz hale geldi..

Yine yaz mevsimi, sabah çok erkenden biriyle buluşmam gerekiyordu ve bu buluşmaya istemeyerek evet demiştim. Gece yatağımda kalben yüce Allah'a ALLAH'ım Yardım et diyerek uyumuştum. Sabah gözlerimi açtığımda çok şiddetli bir yağmur yağıyordu. Buluşmaktan kurtuldum.

Konuyu uzatmayacağım buna benzer ve çekim yasasıyla alakalı yaşadığım birçok hadiseler oldu..

Bizler yaratılmışlardan, Peygamber efendimiz HZ MUHAMMED (S.A.V.)i Herşeyden Çok sevmez isek tam anlamıyla iman etmiş olmayız..

Hatırlatma için diyorumki, Peygamberimiz dahi hergün çokca tövbe edermiş. Ne istediğimizi, neleri sevdiğimizi, neler için çalıştığımızı ve nereye gittiğimizi düşünelim..!!! Sebeplere tutunalım.

 

Bu sitede birçok dertli insan var.

Yüce Allah kulunun kalbine bakar. Eğer birşeyi istiyorsak, isteğimizi kazanmak için çalışmalıyız. Benim duam kabul olmaz düşüncesine kapılmayalım. Dua müslümanın gizli silahı.. Bu sitede çok güzel dua örnekleri var.. Yanlış söylemiş olmayayım.! Peygamberimiz HZ MUHAMMED (S.A.V) ayakkabınızın bağı dahi olsa Yüce Allah'tan isteyiniz.. Diyor..

Madem ki kesin bir gerçek var.! Yüce Allah bize şah damarımızdan daha yakın, Ümitsiz olmayalım

Yüce Allah cümlemizin sonunu hayır etsin inşallah..

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1992 yılında annem çok riskli bir ameliyata girdi,ben o zaman lise 1 deydim ama olayın ciddiyetini bana söylememişlerdi.O gün o kadar ağladım ve dua ettimki Rabbime şükürler olsun çok uzun süren bir ameliyattan annem sağ salim çıkmayı başardı,hatta doktoru bile ameliyattan sonra başarı şansı çok küçük bir ihtimaldi dedi.Duaların gücüne çok inanıyorum.Gerçekten yürekten edilen dua kaderi bile değiştirebilir..Allah kimseye kötü gün göstermesin inşallah..Amin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açtığınız konu birçok kere açıldı lütfen siteyi araştırıp aynı konunun var olmadığından emin olduktan sonra konu açınız yada ilgili moderatörlerden yardım isteyiniz diğer türlü bizimde sitenin düzeniyle ilgili görevlerimiz var buna bütün üyelerin dikkat etmelerini rica ediyorum

 

Lahuti.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slm arkadalar ben cok dua eden biriyim ama nedense olmuyo belki hayırlısı böyle ama sürekli umutları yitirip artık dua etmeyecem diyorum ertesi gün sizlerin mesajlarını okuyunca daha bir duaya sarılıyorum bilmiyorum ama içimden bir his bu duaların bana geleçekte cok yardımcı olacağını söylüyor ALLAHIM kimseyi darda bırakmasın hepinizin yardımcısı olsun dualarız en kısa zamanda hayırlı bir şekilde size dönsün

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Mezarlıklarda Dua ve Dilekte Bulunmak

      Mezarlıklarda Dua ve Dilekte Bulunmak     Bu tür meseleler den biri mezarlara karşı veya mezarlara yönelik olarak dua etmek üzere buraları ziyaret etmekdir.   Bilmek gerekir ki, mezarlar karşısında veya bu tür başka yerlerde dua yapmak ikiye ayrılır:   1 - Belirli bir yerde yapılan bu duanın tesadüfen yapılmış olması, söz konusu yerde özellikle dua etmek amacı taşınmaması durumunda yapılan dua.   Meselâ; yolda giderken dua eden bir kimsenin tesadüfen mezarlık yanından geçmes

      , Yer: İslamiyet

×
×
  • Yeni Oluştur...