Jump to content

Öfkenizi Kontrol Etme Yolları


Elzem

Önerilen Mesajlar

ofkenizi_kontrol_altina_almanin_yollari_1.jpg

[h=4]

Derin nefes alın ve ona kadar sayın[/h]

Zor bir durumla karşı karşıya kaldığınızda derin bir nefes alın ve ona kadar sayın. Tepkinizi geciktirmek, onun dışarıya çok daha az kırıcı bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

[h=4]

Soğuk bir şeyler için[/h]

Sinirlendiğimizde vücut ısımız yükselmeye başlar. Böyle bir durumda soğuk bir şeyler içerek vücut ısınızı eski haline getirebilir ve sakinleşebilirsiniz.

[h=4]

Koşuya çıkın[/h]

Öfkenizi dışarı atmanın en zararsız yolu koşabildiğiniz kadar hızlı koşmaktır. Sanki bir şeyden kaçarmış gibi koşun. Koşarken de yumruklarınızı, sanki birine vuracakmış gibi, sıkın. Bu egzersiz sıkıntınızı üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.

[h=4]

Odayı terkedin[/h]

Derin bir nefes alın ve ona kadar sayın, öfkenizi kontrol altına alamıyor musunuz? O zaman odadan çıkın. Dışarı çıkıp taze hava alın ve rahatlamaya çalışın.

[h=4]

Müzik dinleyin[/h]

Müzik, moralinizi düzeltmenin en iyi yollarından biridir. En sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek sıkıntınızı atabilir ve rahatlayabilirsiniz.

[h=4]

Rahatlatıcı bir şey yapın[/h]

Öfke patlamalarınıza izin vermeyin ve kendinizi rahatlatmak için bir şeyler yapın. Duygularınızı kağıtlara dökün, koşuya çıkın, meditasyon yapın, siniriniz sizi kontrol altına almadan rahatlayın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

enerji(iyi olsun kötü olsun farketmez) mutlaka manipüle edilmeli ancak bunu yaparken de kendimize de,başkasına da zarar vermemeliyiz...enerjiyi bastırmak,hapsetmek kendimizi zehirlemektir..Osho,adlı hint düşünürün bu konu hakkında enfes tesbitleri var...rüya görmenin bile kişinin bastırdığı,altbeynine hapsettiği duyguların,enerjilerin sebeb olduğunu söyler ve kendisinin asla rüya görmediğini de belirtir..çünkü o içindeki herşeyi akışa bırakarak yaşar ve asla hapsetmez ve böylece enerji akışında tıkanma olmadığı için sürekli tazelenme,yenilenme ve herşekilde uyumlu bir hayat yaşanmış olur....çocuklukların,zorla baskı altına alınmış kişilerin kendilerinde oluşan hastalıkların ve psikolojik rahatsızlıkların(delirme,çoklu kişilik bölünmesi,cinsel sapmalar..vs şeylerin)kökeninde hep bu enerjilerin bastırlması,hapsedilmesi ve uygun şekilde açığa çıkarılmaması sebebtir..geç çıkartılırken bile patlamalar olarak hem kendine hem de başkalarına zarar verilmektedir...bu konuyu lütfen araştıralım..ne ararsak kendimizde!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cok sakin biri olmama ragmen eger beni bile sinirlendrebiliyorsa, ben hemen konuyu kapatir mekani terkederim hatta eger ayni kisiler devamli ayni harekette bulunuyorsa hayatimdan silerim, kovayim napiyim mantiksal islev

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde sakinliğimi korurmuş gibib yaparım.Ama keşke yapmasan bu öfkeyi dışa yansıtmadığımdan dolayı uzun bir süre içimde yanardağ patlar.Aslında eve şöyle kum torbası gibi bir şey yapıp o torbayı dövmek rahatlata bilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...