Jump to content

Settar Birecikligil Galatea Art’ta


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

2005 yılında Gaziantep GRT televizyonu tarafından “Yılın Sanatçısı” seçilen Settar Birecikligil’in kişisel sergisi, 07 Kasım – 22 Kasım 2013 tarihleri arasında Galatea Art’ta gezilebilecek.

 

settar-birecikligil-galatea-art-ta-3758472.Jpeg

 

Galatea Art 2013 yılının son aylarında, Settar Birecikligil’in eserlerine ev sahipliği yapacak. Sanatçının 1980, 1990, 2000’li yıllarda yapılmış olan eserlerinden oluşan Karma sergisi için 07 Kasım 2013 Perşembe günü saat 18:00’da açılış kokteyli düzenlenecektir.

 

Sanatçı bu üç döneminde de, eşyanın estetiğine bağlı kalmayı öncelikli kılan bir anlayıştan yola çıkmıştır. Sanatçıya göre, estetik anlatım hep ön plandadır. Var olan herşeyin kendiyle birlikte var olan estetiğine inanılır ve o araştırılır. Bu anlayışla, anlatımda hikaye ya yoktur, ya da arkalardadır. Ancak birinci ve ikinci dönem çalışmalarda acı, hüzün gibi sanatçının duyguları ve heyecanı hissedilir. Sanatçıya göre, estetiği, anlık duygulardan da arındırmak gerekir. Üçüncü dönem işlerde bu arındırma amaç edilmiştir. Sanat eserinin ömrünü uzun tutan, ucuz hikayeci anlatım ve anlık duygulardan soyutlanmış olmalarıdır.

 

Sanatçının eserleri 07 Kasım – 22 Kasım 2013 tarihleri arasında Galatea Art’da sanat tutkunlarının beğenisine sunulacak.

 

Galatea Art

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...