Jump to content

Dünya Prematüre Günü 16-17 Kasım


Elzem

Önerilen Mesajlar

koprumor1611.jpg

 

Boğaziçi Köprüsü, Cumartesi ve Pazar akşamı, prematüre(erken doğan, kilosu ve gelişimi noksan) bebekler için mor renkle ışıklandırılacak.

Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 16-17 Kasım’da prematüre bebeklere ve onların sıkıntılarına dikkati çekmek için Boğaziçi Köprüsü mor renkte aydınlatılacak.

Başta ABD’de olmak üzere dünyadaki pek çok önemli yapının mor renkte ışıklandırılmasının uluslararası bir gelenek haline geldiği Dünya Prematüre Günü çerçevesinde Cumartesi ve Pazar akşamı 18.30 itibariyle ışıklandırılacak Boğaziçi Köprüsü, Prematüre Bebek Koalisyonunun farkındalık çalışmalarına katkı sağlayacak.

Türkiye’deki doğumların yüzde 12′si prematüre yani erken doğum olarak gerçekleşmektedir. Bu da yaklaşık her yıl 150 bin prematüre bebeğin doğduğunu göstermektedir. Bu doğumların 50 bini, bin gramın altındadır.

Türkiye’de ve tüm dünyada prematüre doğumlardaki artış nedeniyle prematüre doğan bebekler ve sorunları giderek önem kazanmaktadır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...