Jump to content

'Freud Üçlemesi'ne Rekor Fiyat


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

New York'ta yapılan müzayedede, Bacon'un eseri 142 milyon 405 bin dolara satıldı.

 

131113-ucleme.hlarge.jpg

Francis Bacon'un 'Freud Üçlemesi', New York'ta yapılan müzayedede rekor bir fiyat olan 142 milyon 405 bin dolara satıldı.

 

İngiliz ressam Francis Bacon'un 1969 yapımı 'Lucian Freud Üçlemesi'sinin açık artırmasına, Christie's müzayede evinde 85 milyon dolarlık değerle başlandı.

 

Açık artırma sonunda eser, 142 milyon 405 bin dolara alıcı buldu ve bir açık artırmada bugüne kadarki en yüksek fiyatla satılan eser unvanını aldı.

 

Açık artırma yoluyla yapılan satışta bir önceki dünya rekoru, Sotheby's'in 2012 yılında yaptığı açık artırmada, Edvard Munch'un 'Çığlık' adlı eseri 120 milyon dolara satılmıştı.

 

131113-eserr.jpg

Christie's'in Rockefeller Center'daki merkezindeki 'Savaş Sonrası ve Çağdaş' başlıklı müzayedede rekor fiyata satılan yaklaşık 1 metre 83 cm yüksekliğindeki Freud üçlemesi, Bacon'un büyük ölçüdeki 28 üç parçadan oluşan eserinden biri olarak biliniyor.

 

Satış öncesinde Christie's'den açık artırma öncesinde yapılan açıklamada, Bacon'un Freud üçlemesinin her zaman birlikte olmadığı bildirildi.

 

Bacon'un daha önceki en yüksek fiyata satılan resmi, 2012 yılında, Sotheby's müzayede evi tarafından yapılan açık artırmada, 86 milyon dolardan alıcı bulan 'Triptych,1976' adlı üçleme eseri olmuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...