Jump to content

Olumlu Düşünce İnsana Neler Kazandirabilir


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

OLUMLU DÜŞÜNCE İNSANA NELER KAZANDIRABİLİR

 

 

Ben, olumsuz düşüncelerin eğitim vasıtasıyla yok edilip yerine olumlu düşüncelerin konulabileceğine ve bunu yaptığımız zaman bireylerin yaşamında mucizeler yaratılabileceğine inanıyorum. Nitekim Marks Twain: “Eğitimin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Kötü ahlakı iyiye çevirir; kötü ilkeleri yok edip iyilerini yaratır, insanı melek düzeyine yükseltir.” demiştir.

 

 

Anthony Robbins’e göre kafamızdaki olumsuz düşünceler, bahçedeki yabani otlara benzer, onlara kızmak yerine hergün onları temizlemeliyiz. Kendisi bir hekim olan Pozitif Düşünce adlı kitabın yazarı Dr Freitag diyor ki: “ Sürekli sorun çıkacağını düşünmek, bir çeşit onları davet etmektir. İnançsız hastalar, şifa bulmak için bir doktordan diğerine savrulurlar. Ben hasta olup hastaneye yatıncaya kadar bunda kusurum olduğunu düşünmemiştim.

 

 

Eğer zihnimizi olumlu düşüncelerle doldurursak o bize sağlık, başarı, sevinç ve mutluluk olarak geri döner. İki grup hasta üzerinde hiçbir etkisi olmayan bir kimyasal madde ile bir deney yapılıyor. Bir gruba deniliyor ki, “ Bu ilaç çok etkilidir ve bu hastalığı tedavi eder. Bu grup üzerinde % 70 civarında tedavi sağlıyor. Öteki gruba deniliyor ki. “Bu ilacın bu hastalığı tedavi ettiği söyleniyor.” Bu grupta ise % 25 olumlu sonuç veriyor.

 

 

Pozitif düşüncenin nelere kadir olduğunu başka örneklerle göstermeye çalışalım. Holda Crooks 70 yaşında dağcılığa başlıyor ve dünyanın en yüksek tepelerine çıkıyor. Son 25 yılda Fuji Dağının doruğuna çıkmış en yaşlı kadın olarak tanınıyor. Sabah bizi yataktan kaldıracak bir heyecan ve coşkumuz olması gerekir. Burn 90 yaşında olduğu halde hala zihnini bilemekte, esprilerini canlı tutmakta, sinema ve TV programları yapmaktadır. Granda Moses, 70 yaşında resme başlamış ve 90 yaşında dünyaca ünlü bir ressamı olmuştur. Muhiddin-i Arabi, İlahi Aşk adlı kitabında şunları anlatır: “Endülüs’te İşbiliye’de henüz büluğ çağına girmiş bir çocuk iken 90 yaşında bir kadının hizmetinde bulundum. Kadın, 14 yaşındaki genç bir kız kadar güzel görünüyordu. Bu yüzden ben yüzüne bakmaya utanırdım.”

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olumlu düşünmek güzel şey ama her durumda da olumlu düşününce olumsuz bir şeyle karşılaşınca hayal kırıklığına uğruyorsun.

 

İyi düşünelim iyi olsun demek temel felsefemdir ama; o yüzden ben her daim hayırlısı diyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...