Jump to content

400 Bin Liralık Zeid Tablosu


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

22363158.jpg

 

Türk ressam Fahrelnisa Zeid’in soyut kompozisyonu Artı Mezat tarafından geçen cumartesi gerçekleştirilen 25’inci Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi’nde 400 bin liraya alıcı buldu.

 

Artı Mezat’ın sahibi Jale Tantekin tarafından yönetilen müzayedede ayrıca Adnan Çoker’in ‘Minimal C 9’ isimli triptik eseri 375 bin liraya, Mehmet Güleryüz’ün portre çalışması 100 bin liraya, Mehmet Günyeli’nin ‘Kader Denizi’ çalışması 60 bin liraya, Mümin Orhan’un soyut kompozisyonu 110 bin liraya satıldı.

 

Fahrelnisa Zeid’in ‘Atom ve Bitkisel Yaşam Arasında’ tablosu, geçen ekim ayında Christie’s Dubai müzayede evinin düzenlediği müzayedede yaklaşık 4 milyon 570 bin liraya satılarak çağdaş Türk resminin satış rekorunu kırmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel sanat eseri bi çalışma olmuş.Kutluyorum Zeid üstadımı.Keşke 400 binim olsada ben alsaydım.İlkokula giderken patetes baskısından sulu boya bundan aşağı kalır resimler yapmıyoduk ama kimsede tek kuruş vermedi bize ressam olamadık tühh. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...