Jump to content

Sevginin Muhasebesi


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bazı ilişkiler yanlış dönemlere denk gelir. Doğru kişi bile olsa karşıdaki, zorlu bir dönemi teğet geçmek her zaman kolay olmaz. Tanışma döneminin tozpembeliğine ailesel ve kişisel problemler girince daha en başından ayağı yere basan ve fedakârlıkların, toleransın yoğun olduğu bir sürece hızlıca girilmiş olunur. Tek taraflı ise bu problemler diğer tarafın desteğiyle pek ala çözülebilir fakat iki tarafında problemleri varsa iki kat üç kat daha normalin üstü efor harcamak MECBURİDİR.

Aslında seven insanların aşamayacağı çok fazla sorun yoktur. Çağın “ben sen” kavgasıdır her şeyi tatsız tuzsuz bırakan. Paylaşılan sorunlardan kendine fırsatlar çıkaran, üzgün olduğun için senden sıkılan, işin kötüsü bütün zorluklarında yanında olucam deyip de söylediklerini (sıkıntılarını) sana karşı kullanan o yoldaşın oyunbozanlığıdır her şeyi kıran, ortadan kaldıran.

Neyin acizliğini yaşarsan yaşa, neye üzülürsen üzül anladım ki sensin esas olan. El yine el kalıyor ne kadar sevsende. Hesap kitap yaptığı vakit kaybediyor o içindeki alevi. Sen ne kadar alıştırmalık atmaya çalışsanda, gürleşmesi için tutunsan da ona, ateş gittikçe cılızlaşıyor. Gözünün önünde yavaş yavaş sönüyor ve her bir taraftan ölesiye acı çektiriyor.

Sevgiye alacak verecek davası katanlar mutlu olamıyor. Bir yaraya merhem olmadıkça büyümüyor sevgi. Sığınamadığın insandan eş olmuyor. Yar olamıyorsun doyumsuzluk hastalığına yakalanmışsan. Hep daha fazlası derken tatmin etmiyor sevgi.

Hâlbuki bakışarak büyürdü sevgi eskiden. Büyük hediyelere gerek yoktu. Elini tutmak dünyaya eş değerdi. Tüm sıkıntılarda kol kanat gerilirdi. Canı pahasına sahiplenmek vardı. Sakınılırdı… Sevgili üstünden geçinilmeye çalışılmazdı hele gün yüzü görmemiş duygularına hiç dokunulmazdı. Uzaktan marifetlice seven insanlar vardı. Özlemin anlamını yozlaştırmadan kıymet bilenler vardı. Demem o ki sevmek o zaman bir başkaydı…

Şimdi bir yığın aşina duygu elde etmek zorunda kalmadan, varlığını son kılamadan, elini tutup bırakmam seni diyemeden gidiyor giden ve geliyor ondan daha beteri… Sonra yoruldum cümleleri, güvensizlik cümleleri, tahammülsüzlük ifadeleri falan filan…

Ve tek bir cümle başkaldırıyor can çekişen ilişkiye son darbeyi vuran;

Gittiği yere kadar...

 

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...