Jump to content

Pankreas Kanserinin Belirtileri...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Pankreas kanserinin erkenden tanınmasına ve erken teşhisine yönelik bir olanak mevcut değildir. Yanı sıra pankreas kanserinin öne çıkan, diğer hastalıklardan ayırt edici çok farklı belirtileri de yoktur.

 

Pankreas kanserinde iki tane, öne çıkan çok önemli bulgusu vardır. Bunlardan biri, kilo kaybıdır. Hastalar çoğu zaman 7-8 kilo kaybederek doktora başvururlar. Ve çok ciddi bir halsizlik ve yorgunluk hissederler. Yüzlerinde de kahverengimsi bir renk farklılığı oluşur. Bu pankreas kanserlerinin hemen hepsinde görülür.

 

Kanser pankreas başındaysa, safra yollarıyla yakın komşuluğundan dolayı safra yollarını tıkar ve sarılık ortaya çıkar. O zaman hastalara teşhis koymak son derece kolaydır.

 

Ama pankreasın kuyruğundaki ve gövdesindeki kanserlerde semptomlar çok daha geç ortaya çıkar. Onun için çoğu zaman pankreas gövdesi kanserleri çok gecikmiş olarak tedaviye gelirler. Ve çoğu kez de tedavi edilemez durumda olurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir?..

      pankreas kanseri - pankreas kanserinin sebepleri Pankreas kanserinin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak genetik olduğu düşünülmektedir.   Pankreas kanseri ilk başladığı sıralarda hiçbir belirti göstermez.   Pankreas kanserine ait bulgular meydana çıkmaya başladığında genellikle tümör ileri bir safhaya ulaşmış ve pankreas çevresindeki dokulara ulaşmış olur.   Bulgular, tümörün olduğu yere ve tümörün büyüklüğüne bağlı olarak değişim gösterir.   Pankreas Kanserinin Belirtileri

      , Yer: Kanser

×
×
  • Yeni Oluştur...