Jump to content

Kas Hastalıklarının Nedenleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kas hastalıkları geniş bir hastalık grubudur. Bu yüzden kas hastalıklarını tek bir nedene bağlamam mümkün değildir.

 

Kas hastalıkları çok değişik nedenlerle ortaya çıkabilir. Bunların başında da genetik nedenler gelebilir. Ya da genetik olmayan sonradan edinilmiş nedenler olabilir.

 

Sonradan kazanılmış nedenler denildiğinde çok farklı şeyler söz konusudur. Bunlar enfeksiyonlar, bağ dokusu hastalıkları, toksik maddeler, bağışıklık sistemini bozan durumlardır. Bütün bunlar kas hastalıklarına neden olabilir.

 

Dolayısıyla kas hastalıklarını heterojen bir grup olarak ele almak ve tek bir nedene bağlı olduğunu düşünmemek gerekir. Nedeni açığa çıkaracak kişi ise hekimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Atardamar Hastalıklarının Belirtileri Ve Nedenleri...

   Görünen belirtiler, yani symptom'lar, hastanın ya kındığı rahatsızlıklar; gerçek belirtiler, yani sing'lar ise, doktorun hastada bulduğu belirtilerdir. İkisi birlikte, 'klinik özellikler' adıyla nitelenebilir.   Bacak atardamarlarında atheroma   Bacaktaki kan dolaşımı, atardamarların daralması ya da kapanması yüzünden azalınca, ischaemia (kan eksikliği) durumu ortaya çıkar. Bunun şiddeti, collateral damarların, eksikliği ne ölçüde giderebileceğine bağlıdır. İschaemia, kaslarda ve deride ra

   , Yer: Kalp ve Damar Hastalıkları

  • Kalp Damar Hastalıklarının Nedenleri...

   Çok çeşitli olan kalp hastalıkları aslında belli başlı birkaç nedene bağlı olarak meydana gelirler. Gençlerde görülen kalp hastalıkları arasında doğuştan yapı bozuklukları özel bir yer alır. Yapı bozukluklarının nedeni dölüt yaşamının ilk zamanlarında meydana gelen birtakım yozlaşmalardır.   Kalkanbezinin iyi çalışmaması da gençlerde kalp rahatsızlıklarına yolaçabilir. Bununla birlikte bu çağda başgösteren kalp rahatsızlıklarının nedeni çoğu kez bir başka hastalıktır. Bu hastalıklar arasında

   , Yer: Kalp ve Damar Hastalıkları

×
×
 • Yeni Oluştur...