Jump to content

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Doğal Reçeteler


Melâl

Önerilen Mesajlar

Küçük kahverengi lekeler ya da derin çukurlar artık sorun olmaktan çıkıyor!

 

[h=3]Sivilce izleri gerçekten de büyük bir sorundur. Sosyal yaşamı kötü yönde etkilediğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, sivilce izlerinden kurtulmak için evde kolayca hazırlayarak uygulayabileceğiniz karışımları anlattı.[/h] Sivilce izlerinin bazıları çok hafiftir ve yüz derisinde çok büyük değişiklik gözlemlenmez. Bu tip sivilce izleri genellikle kahverengi, kırmızı renklerdedir. Kimisi de gerçek estetik bir yıkımdır. Çukurlaşmalar ve çıkıntılar mevcuttur.

Sivilce izlerini yok etme amacıyla ev bakım ürünleri ile işe başlanabilir. Sivilce izlerini yok etmek için kullanılan kremler, maskeler ilk dönemlerde cildinizde hassasiyete neden olabilir. Bu kremleri kullanmadan önce cilt yapısını bozmamak, hassasiyet oluşmasına engel olmak için cilt doktorlarının önerilerinin alınması daha güvenli olur.

[h=4]Evde uygulanan favori reçeteler[/h] Evde uygulanan basit maskeler, sirke ve limon suyu içerikli olarak maydanoz suyu ya da tere suyu ile birlikte hazırlanabilir. İzleri yok etme açısından son derece etkilidirler. Tonik tarzında yüze uygulama yapılır. Taze soğan lapası soyucu etkisi ve vitamin desteği ile hafif izlerin geçmesine yardımcı olabilir. Bu karışımların her defasında taze olarak hazırlanması daha sağlıklı olur. Ayrıca baldan da iltihap iyileştirici etkisi için yararlanılabilir. Direkt olarak balı yüzünüze sürüp bekletebilirsiniz. Kızarıklığı azaltıcı etkisi mevcuttur.

Haftada bir kahve telvesi ve bal karışımı ile cilde 10 dakika peeling yapılması, yüzeydeki ölü derinin atılmasını hızlandırarak izlerin azaltılmasında çok etkilidir.

Bir avuç yeşil kil ıslatılarak içine bir kahve kaşığı ısırgan otu esansı ilave edilip lapa yapılabilir. Bir bez içinde hafif ısıtılarak deri yüzeyine maske tarzında uygulayabilirsiniz.

[h=4]Hala geçmediyse…[/h] Haftada 1-2 defa yapılan evde uygulamaya müsait rulolu mikro iğneleme (roller) işleminin ardından dermatoloğunuzun önereceği; cilt yapısına uygun C vitamini, hyaluronik asit, retinoik asit içerikli serum ve kremlerin her gün düzenli kullanılması da kollajen tabakasını tamir ederek izlerin iyileşmesinde gözle görülür etki sağlar.

Sivilce izleri için en etkili ve hızlı tedavi yöntemi dermatoloji uzmanları tarafından uygulanması gereken fraksiyonel CO2 lazer tedavisidir. Fraksiyonel CO2 lazer hafif sivilce izleri ya da derin sivilce izlerinin tedavisinde çok yüksek iyileştirme oranına sahiptir. Sivilce izlerinin %80’e yakın iyileşme gözlenir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...