Jump to content

Kalp Krizini Bunlar Tetikliyor...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’nde her ayın ilk perşembe günü personeli bilgilendirmek için düzenlenen Fikir Bahçesi konferansında bu ay, ’Kalp Krizini Tetikleyen Durumlar ve Tedavisi’ konusu işlendi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Özdemir, kalp sağlığına yönelik bilgiler sundu.

 

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü personelinin katıldığı konferansta Bülent Özdemir, her 5 ani ölümden birisinin kalp krizinden kaynaklandığını anlattı. Özdemir, "Ailesinde 50 yaşından önce kalp krizi geçirmiş erkek veya 60 yaşından önce kriz geçirmiş kadın yakını olanlar dikkat etmeli. Aynı zamanda şeker, yüksek tansiyon, kolesterolü olan ve sigara kullananlar da kalp krizi riskiyle karşı karşıyadır. Bu tanıları, bulguları yaşayanlar 112‘yi mutlaka aramalıdır. Kalp krizi, kalp kasının bir bölümünün o bölgeye yetersiz kan akışından dolayı kalıcı hasara uğraması sonucu meydana geliyor. Erken müdahale ile fazla hasar oluşmadan uzmanlar tarafından gerekli müdahalenin yapılmasıyla hastanın hayata döndürülmesi mümkün olur" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...