Jump to content

Sırt Ağrılarından Kurtulmanın Yolları...


Renan

Önerilen Mesajlar

Duruş Bozukluğu: Evde televizyon izlerken ve kitap okurken, işte çalışırken oturmamıza dikkat etmeliyiz. Otururken sırtımız dik tutmaya özen göstermeliyiz. Kötü duruş sırt ağrılarına ve omurgada sorunlara neden olur.

 

Kalsiyum Eksikliği: Kalsiyum ve D vitamini eksikliği sırt ve omurga ağrılarının diğer nedenleridir. Kalsiyum kemiklerinizi güçlendirmek için oldukça önemlidir.

 

Egzersiz Eksikliği: Sırt ağrılarının diğer bir nedeni de egzersiz yapmamaktır. Egzersiz yapılmadığında vücut esnekliğini kaybeder ve sertleşir. Bu durumda sırt ağrıları kaçınılmaz hale gelir.

 

Aşırı Stres: Aşırı stres de sırt ağrılarına ve omurga sorunlarına neden olur.

 

Sırt Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

 

Dengeli Beslenme: Sağlıklı bir beden için dengeli beslenme şarttır. Kalsiyum açısından zengin gıdalar tüketmeye özen gösterin.

 

Düzenli Egzersiz: Düzenli egzersiz vücudumuzun esnekliğini kazanmasını sağlar ve kasları gevşetir.

 

Doğru Duruş: İş yerinde ve evde otururken duruşumuza dikkat etmeliyiz. Sırtımızı dik tutarak ve doğru bir sandalye seçimi yaparak sırt ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Düzenli Güneş Işığı Almak: Güneş ışınları D vitamini alımı bakımından büyük önem taşır. Akşam üzeri güneş batmadan dışarıda yapacağınız egzersizler sırt ağrılarınızın iyileşmesinde oldukça yardımcı olur.

 

Hamilelik Döneminde Egzersiz: Hamilelik döneminde yapacağınız egzersizler sırt ağrılarının oluşmasını engeller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...