Jump to content

Bel Ağrılarından Kurtulmanın Yolları...


Renan

Önerilen Mesajlar

Herkes hayatının bir bölümünde bel ağrıları ile baş etmek zorunda kalır. Bazı kişilerin hafif ağrılar ile atlattığı bu bel ağrıları bazı kişilerde kronikleşerek aşırı ağrılara neden olabilir. Bel ağrılarını iyileştirmek için bel ağrısına neden olan faktörleri ortadan kaldırmak gerekir.

 

Omuriliğinizi düz tutmak bel ağrılarından kurtulmanız için en önemli yöntemlerden birisidir. Bu sayede vücut daha rahat hareket eder aynı zamanda sinir sistemi de korunmuş olur. Omuriliğinizde gözlemlediğiniz 4 kıvrım daha rahat hareket etmenizi sağlar. Ayrıca omurilikte şokları atlatmaya yardımcı olan diskler de mevcuttur.

 

Beldeki lumbar bölgesi sorunların yaşandığı bölgedir. Bu bölgedeki kasların güçlendirilmesi vücudun omurilik tarafından daha kolay taşınmasına yardım eder. Bel ağrılarının en önemli nedenlerinden bazıları kötü duruş pozisyonu, günlük çalışma alışkanlıkları, aynı yerde uzun süreli oturmak, sırt bölgesinde esneklik kaybı , aşırı kilo, aşırı yük kaldırmak ve zayıf sırt kaslarıdır.

 

Egzersiz bel ağrılarından kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisidir. Lumbar bölgelerindeki kasların çalışması ile sırt ağrılarında azalma görülür. Fakat bel ağrılarından kurtulmak için nasıl bir egzersiz programı takip edilmelidir?

 

İlk olarak egzersiz programına yavaş bir şekilde başlanmalıdır. Ayrıca ağrılarınızı arttıracak türden egzersizlerden de uzak durulmalıdır. Egzersizlerin amacı omuriliğinizi ve o bölgede bulunan kasları güçlendirmektir. Egzersizlerin yavaşça bu bölgenin güçlendirilmesine yardımcı olur. Egzersiz seviyeleri ağrının derecesine bağlı olarak değişir. Su egzersizleri vücut için oldukça yararlıdır.

 

Esnetme hareketleri kasların güçlenmesine ve esnemesine yardımcı olur. Bacak ve karın kaslarını güçlendirmek için uygulanan hareketler bel ağrılarına da iyi gelir. Eğer sizin de bel ağrısı şikayetiniz varsa düzenli egzersizlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...