Jump to content

Güvenle Gülmenizi Sağlayacak 4 Adım...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gülüş tasarımıyla hayal edilen dişlere kavuşuluyor.

 

Dişlere yapılan çeşitli estetik uygulamalarla dişlerdeki şekil bozuklukları gideriliyor, dişler beyazlatılıyor, dişler güzelleştirilerek gülüştasarımının mucizevi etkilerinden faydalanılıyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

 

Gülüş tasarımıyla hayal edilen dişlere kavuşuluyor

Gülüş tasarımında kullanılan estetik görüntüleme tekniğiyle, diş hekimi tarafından kişinin yüz ve dişlerinin çeşitli açılardan dijital fotoğrafları çekiliyor. Daha sonra çekilen bu fotoğraflar, bu amaçla yazılmış bir program yardımıyla kişiye özel, çeşitli alternatifler sunuyor. Bu sistem sayesinde, yeni gülüş için yapılacak işlem sonrası başka uygulamalara gerek kalmıyor.

 

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, bu yöntemle ilgili görüşlerini aktarıyor: “Gülüş tasarımında, dişlere doğrudan plastik bir dolgu maddesi uygulanmakta ve dişlerin üzerinde bir heykeltıraş gibi çalışılmaktadır. Kişiler, bu geri çıkarılabilir madde ile bir ya da iki gün geçirerek;aile, arkadaş gibi yakınların fikirlerini alabilmekte, ayrıca kişiler kendi fotoğraflarını çekerek son kararı kendileri de verebilmektedir. Geçici olarak gerçek dişlere yakın bir biçimde renklendirilmiş ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilecek şekilde üretilen kaplamalar dişlerin üstüne takılmaktadır.”

 

Yaprak porselenin ince dokusuyla kolay kullanım

Kolay uygulanabilen ve doğal görünümüyle dikkat çeken Laminate Veneer yöntemi, dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilerek uygulanıyor. Işığı sağlıklı ve doğal dişler kadar iyi geçiren yaprak porselenler, bu özelliği sayesinde oldukça doğal görünüyor. Yaprak porselenlerin estetik açıdan iyi göründüğü kadar, sağlam yapısıyla da rahat bir kullanıma imkan verdiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor: “Alanında uzman ve deneyimli kişilerce uygulandığında yaprak porselenler uzun süreli kullanılabilmekte, hastaların kendi dişleri gibi rahat çiğnemelerini sağlamaktadır. Yaprak porselen uygulamasının; dişlerin ön yüzeylerindeki kırık ve deformasyonlarda, diş aşınmalarında, dişler arası boşluklarda ve diş renkdeğişimlerinde olmak üzere oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.”

 

Bonding yöntemiyle dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları gideriliyor

Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanıyor, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde gideriliyor. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün oluyor. Bu yöntemde seans süresi yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürüyor. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Buuygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmadığını belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlemin yapılabileceğini söylüyor.

 

Dişler beyazlatılarak mükemmel bir gülüş garantileniyor

Son adımda dişler beyazlatılarak, gülüşler mükemmel bir hale getiriliyor. Diş beyazlatmaişleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde edildiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarmaya devam ediyor: “Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatminolmakta, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedir.”

 

Çağdaş Kışlaoğlu’nun da belirttiği gibi, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları estetik uygulamalarla giderilebiliyor, kişiler gülüşlerini öz güvenle sergileyebiliyor. 3 adımda dişleri güzelleştirmek için yapılması gereken ise, işi uzman ellere bırakmak ve sonrasında da mükemmel bir sonucun tadını çıkarmak oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...