Jump to content

En Temel 5 Güzellik Sırrı


Elzem

Önerilen Mesajlar

argan_yagi_ve_cilt_bakimi.jpg

Doğru bildiğinizi düşündüğünüz güzellik sırlarına daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Saçları günde 10 kez taramak, onları daha sağlıklı ve parlak yapar: Yanlış

Saçlarınız, düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural yoktur. Üstelik, düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor.

Öneri: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın. Bu şekilde kan dolaşımınız hızlanır ve saç kökleriniz daha çok beslenir.

Çay, gözdeki şişkinlikleri hemen indirir: Doğru

Yorgun gözlerinize uygulayacağınız rahatlatıcı bir çay kompresi, kendinizi harika hissetmenizi sağlar. Çünkü çayın dinlendirici ve şişkinlik giderici etkisi vardır.

Öneri: İki tane çay poşetinin üzerine sıcak su dökün ve biraz demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonra, gözlerinizin üstüne koyup beş dakika bekleyin.

Havuç yemek, cildi güneş yanığına karşı korur: Yanlış

Havuç yiyerek güneşin zararlı ışınlarından korunmak mümkün değildir. Güneşten zarar görmemek için, güneş ışınlarından ölçülü yararlanmalı ve yüksek koruma faktörlü güneşten korunma ürünleri kullanmalısınız.

Öneri: Havuç tek başına yeterli olmasa da, güneşten korunma ürünleri ile birlikte kullanıldığında harikalar yaratır. Çünkü havuçtaki 'beta-karoten', bronzlaşmayı hızlandırır.

Limon suyu, çilleri ortadan kaldırır: Yanlış

Limon suyu zaten ince olan cildinizi tahriş edebilir. Yüzünüzde çilleriniz varsa, yüksek koruma faktörüne sahip güneşten korunma ürünleri kullanabilirsiniz.

Öneri: Limon suyunu, diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Selülite karşı kahve için: Doğru

Kahve, iki tarafı keskin bir bıçağa benzer: fazla içtiğiniz takdirde, cildinizin portakal kabuğu görünümü artabilir. Öte yandan, selülit önleyici kremlerin pek çoğunda bulunan kafein, zararlı maddeleri vücudumuzun problemli alanlarından atar ve bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar.

Öneri: Kahve keyfiniz, günde iki fincanı aşmamalı. Uzmanlar, fazlasının selülite neden olabileceğini söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saçlarınız, düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural yoktur. Üstelik, düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor.

 

dustan ciktiktan sonra saclarinin hafif nemliyken uclarina cok az bebe yagi sürebilirsiniz.hem cok güzel kokuyor hemde yumusak yapip sekil veriyor.ama cok az sürün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...