Jump to content

Atık Gıdalar Hayvanlar İçin Toplanacak


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

barinak2_09122013.jpg

Atık gıdalarımız artık barınaklarda yaşayan sokak hayvanları için toplanacak…

Maalesef her gün tonlarca yiyecek çöpe atılıyor. Yeni başlayacak uygulama ile eskiden çöp olan bu gıdalar belediyeler tarafından toplanarak sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geliştirdiği proje ile barınak hayvanlarını her gün çöpe giden tonlarca yiyecekle besleyecek. Uygulama şu şekilde olacak . İlk olarak artık yemeklerin toplanması için üretilen özel torbalar ve sistemi anlatan broşürler hazırlanarak, dağıtılacak. Meyve ve sebze artıkları ile et ürünleri ayrı poşetlerde toplanacak. Artık yemeklerin toplanması amacıyla çöp toplama günleri belirlenecek. Belediye görevlileri, konuyla ilgili başta apartman görevlileri olmak üzere vatandaşları bilgilendirecek. Konut, kafe, restoran ve lokantalardan toplanacak yemek artıkları, özel çöp torbalarına konulacak ve barınaklardaki hayvanlara gönderilecek.

Proje ilk olarak İstanbul’da başlatılacak ve daha sonra ülke genelindeki tüm belediyelere yaygınlaştırılacak.

Çoğu ülkede, çöp alanlarına gönderilen atıkların yüzde 15’inden fazlasını gıda atıklarının oluşturduğu düşünülürse, israfı önlemek, sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için hepimiz bu projeye destek olalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...