Jump to content

Bayanlara Zerafet Dersleri


Dilberan

Önerilen Mesajlar

Kendini bir prenses gibi hissetmen için illa saraylarda yaşamana gerek yok. Zarifliğinle ilk bakışta dikkat çekmek istiyorsan, biraz bilgi edinmen ve bolca pratik yapman yeterli!

Hangi ortamda ne giymek gerek, mini etekle arabaya nasıl binilir, makyaj yapmanın incelikleri neler, çanta nasıl taşınmalı?

 

Doğru duruş nasıl olmalı

Bizi çevreye tanıtan en önemli özelliklerimizden birisi duruşumuz. Sen de dik bir duruşla hem çevrene kendine güvendiğinin mesajını verebilir hem de vücut sisteminin sağlığını koruyabilirsin…

 

Asla kambur bir şekilde durmamalısın. Peki doğru şekilde nasıl duracaksın?

 

Başın her zaman havada olmalı, gözlerin ileriye bakmalı. Bu kural sadece ayaktayken değil, otururken de geçerli. Sandalyede veya koltukta oturuyorsan, sırtını mutlaka arkaya yaslamalı ve bacaklarını da oturuş şekline göre ayarlamalısın

Yürürken bunlara dikkat

Yaylanana yaylana, hoplaya zıplaya yürümemelisin! İşte doğru adımlar atmana yarayacak bilgiler…

Sakın bacaklarını sağa sola açarak ya da mankenler gibi sürekli içeri adımlar atarak yürümeye çalışma. Böyle yaparsan, komik duruma düşmüş olursun!

 

Adımların hem sağlam hem de ileriye yönelik olmalı. Yani ileriye bakarak, düz bir şekilde yürümelisin.

 

 

Topuklu ayakkabı ile yürüyüş

 

Eğer adımlarını ayakkabının topuklarına yüklenerek atarsan, en fazla 2 metre gidebilirsin! Çünkü bu şekilde yürüdüğünde ayaklara uygulanan baskı sadece topuklarda kalacak ve ayağın acımaya başlayacak

 

Topuklu ayakkabıyla yürürken, ayaklarını yere sağlam basman gerekiyor. Bunun için de, ayaklarına gelen baskının eşit şekilde yayılması şart. Tek yapman gereken, topuğuna yüklenmeden, ayak tabanlarına basmak. Böyle yaptığın zaman parmakların da devreye giriyor ve tüm ağırlık bir yerde kalmamış oluyor. Bunun sayesinde de hem doğru yürümüş oluyorsun, hem de ayakların acımıyor!

Mini etekle arabaya binerken

 

Biraz egzersiz yapmaya ne dersin? Evdeki bir sandalyeyi araba koltuğu gibi düşünebilirsin! Arabaya bineceğin zaman öncelikle kalça kısmını koltuğa yerleştirmelisin. Bu sırada bacakların hala dışarıda ve birbiriyle bitişik şekilde durmalı. Bacaklarını arabaya alma sırası geldiğinde, tek yapman gereken kendini sadece yana doğru, yani arabanın içine doğru çevirmek. Tebrikler arabadasın! Hem de hiçbir yerin görünmeden!

 

Arabaya binmek için tek bacağını içeri atıp diğerinin arkadan gelmesini bekleme. Unutma ki önce beden yerini bulmalı.

 

alıntı..

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...