Jump to content

Dilimiz Sağlığımız İle İlgili ne Söylüyor?


AyCansu
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Elinize aynayı alıp bir bakın, sizin diliniz ne diyor?

 

Üzerinde çatlaklar varsa- İşaretler: Diliniz oldukça kırmızı görünüyor ve sanki üzerinde çatlaklar, minik yarıklar var. Ayrıca sıcak basmaları, gece terlemeleri, huzursuzluk, endişe, uykusuzluk ve düzensiz adet dönemleri son dönemde oldukça sık yaşadığınız sorunlar.

 

Ne anlama geliyor? Tüm bunlar önemli bir (negatif ve soğuk enerji) eksikliğinin göstergesi. Dengelemek için: Banyo suyunuza birkaç damla limon esansı atmayı deneyin.

Uyku sorunlarınızın üstesinden gelmek için yatmadan önce papatya çayı içebilirsiniz. Günde 1-2 bardak ada çayı içmeniz gece terlemenizi engeller.

 

Rengi çok soluksa- İşaretler: Dilinizin rengi çok uçuk bir pembeye kaçıyor ve sanki yer yer diş izleri görüyorsunuz. Ayrıca üzeri beyaz bir tabakayla kaplı ve tüm bunların yanı sıra gözünüz bir de küçük kırmızı benekler çarpıyor:

 

Ne anlama geliyor? Geleneksel Çin tıbbı bu işaretlerin sorumlusunun uzun çalışma saatleri, fazla alkol tüketimi olabileceğini söylüyor. Ayrıca bu sorunları yaşayan kişinin, dalaklarını biraz yormuş ve yaşam enerjisi olarak kabul edilen Chi eksikliği yaşadığı belirtiliyor.Dengelemek için: Dalağınızı güçlendirmek için, stresle daha kolay başa çıkmak ve enerji seviyesini yükseltmek için ginseng tabletleri kullanılması gerekir.

 

Üzeri bir tabaka ile kaplıysa- İşaretler: İncelediğinizde dilinizin üzerinin sarımsı bir tabakayla kaplı olduğunu görüyorsunuz. Ayrıca kabızlık, sıcak basması, sık sık susama ve bazı cilt problemleri yaşıyorsunuz.

 

Ne anlama geliyor? Uzmanlara göre bu sorunları yaşayan herkes bedenlerindeki sıcak enerjiyi yoğunlaştıracak bir hata yapıyor.

 

Fazla acılı ve baharatlı yiyecekler tüketiyorlar. Dengelemek için: Baharatlı, acı ve fazla tuzlu yiyeceklerden biraz uzak durmaya, bunun yerine su oranı yüksek olan yiyecekler tüketmeye çalışın.

 

Ucu çok kırmızıysa- İşaretler: Baktığınızda dilinizin üzerinde beyazımsı ince bir tabaka gözleyebiliyorsunuz. Ayrıca ucu da sanki biraz fazla kırmızı.

 

Ne anlama geliyor? Büyük ihtimalle sorun yalnış beslenme ve aşırı strese maruz kaldığınız için ortaya çıkıyor. Bu durum karaciğerinizin görevini tam olarak yapmamasından kaynaklanıyor.

 

Dengelemek için: Karaciğer fonksiyonlarını dengelemek için alternatif tıp uzmanlarının kullandıkları bitkilerin başında deve dikeni geliyor. Siz de bir uzmana danışarak bu bitkiyle hazırlanmış besin takviyeleri alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...