Jump to content

Başbakan Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu


frezya

Önerilen Mesajlar

Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu!Aralık 10, 2013 |

Taraf Gazetesi ve gazetenin yazarı Mehmet Baransu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, iftira ve hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Taraf gazetesi ve Baransu’nun avukatı Veysel Ok’un İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2013 tarihinde Tekirdağ’da yapılan toplu açılış töreninde Taraf Gazetesi’nin “Gülen’i bitirme kararı 2004′te MGK’da alındı” haberiyle ilgili Taraf Gazetesi ve Baransu’yu vatana ihanetle suçladığı, iftira ve hakaretlerde bulunduğu iddia edildi.

“TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERE SALDIRI” İDDİASI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2013 tarihinde Tekirdağ’da yapılan toplu açılış törenindeki “Şimdi bakıyorum da bazı medya grupları el ele vermiş. Bunlar düne kadar yan yana gelmezlerdi. Devletin mahremini ifşa etmenin adı özgürlük değil düpedüz vatana ihanettir” sözlerine yer verilen dilekçede, “Recep Tayyip Erdoğan’ın müvekkillerimin ilgili isnatları başta Anayasa olmak üzere sair diğer yasa ve uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve özgürlüklerine, maddi, manevi varlığına açık, ağır, haksız ve hukuka aykırı saldırı anlamına gelmektedir” denildi.

50 BİN TL’İLK DE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI

Dilekçede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Nisan 2010 tarihli Vakit Gazetesi’nin “MİT’ten şaşırtan rapor” başlıklı haberinde MİT’in dini cemaatleri kategorize ederek izlediğini, fişlediğini içeren haberi görmezden geldiği öne sürülerek ve hiçbir tepki göstermemesinin manidar bulunduğu belirtildi. Dilekçede “Başbakan’ın ‘Vatana ihanet’ sözleriyle müvekkillerinin kamuoyuna vatan haini gibi sunularak bazı kitleler tarafından müvekkilerimin hedeflenmesi sağlanmakta evrensel hukuk ilkeleriyle bağdaşmayan bu gerçekdışı sözler nedeniyle müvekkillerimin ve yakınlarının can güvenliği kasıtlı olarak tehlikeye sokulmaktadır” ifadelerine yer verildi. Dilekçede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, iftira ve hakaret suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Taraf Gazetesi ayrıca Başbakan Erdoğan hakkında 50 Bin TL’lik manevi tazminat davası da açtı.

 

 

Etiketler: mehmet baransu, mgk belgesi, Recep Tayyip Erdoğan, suç duyurusu

 

 

Sözcü'yü Takip Et

 

 

 

 

Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusu!- Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...