Jump to content

Ünlü Ressam Yeni Bir Rekor Peşinde


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1385736948_80_661583.jpg

 

Türkiye'de ve dünyada birçok okul, bina duvarına resim yapan ünlü ressam, kendi ürettiği boyalarla gönüllü olarak ülke genelinde 200'ü aşkın okulun duvarına resim çizen Dinletir, toplamda 181 bin metrekare duvara resim çizerek yeni bir dünya rekoru kırmayı hedefliyor.

Ressam Troloniye’nin 740 metrekarelik duvar resmi unvanını, tam 230 yıl sonra yine İtalya’nın Polermo kentindeki 27 katlı bir otelin duvarına yaptığı 2 bin 48 metrekarelik ‘Bir Avuç Cennet’ adlı eseriyle geride bırakan ressam Mustafa Dinletir, bu başarısı ile dünya rekorunu da ele geçirdi. Şimdiye kadar 178 plaket, 16 ödül sahibi olan ve 170 bin metrekarelik duvar resmiyle ikinci defa dünya rekorunu kırdığını ifade eden Dinletir, yeni bir rekor peşinde.

Kendi ürettiği boyalarla gönüllü olarak ülke genelinde 200’ü aşkın okulun duvarına resim çizen Dinletir, toplamda 181 bin metrekare duvara resim çizerek 3’üncü kez dünya rekoru kırmayı hedefliyor. Dinletir, 370 metrekare daha duvara resim çizerse kendi rekorunu bir kez daha kırmış olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...