Jump to content

Mars Terazi Burcuna Geçiyor!


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Nerede durmak nerede yol vermek ve nerede gaza basmak gerektiğini hatta hiç girilmemesi gereken yolların ne olduğunu kestirmekte sıkıntı çekebiliriz!

7 aydan fazla bir süre savaş gezegeni Mars Terazi burcunda hareket edecek. Özellikle Koç Akrep ve Terazi burçları ile yükseleni bu burçlardan biri olanlar bu süreçten daha çok etkilenecekler. Mars mücadele etmeyi, savaşmayı, harekete geçmeyi, cesareti anlatır ancak Terazi burcunda bu fonksiyonları zarar görür. Bu nedenle 7,5 ay boyunca bir amaç uğruna veya kendimiz için çaba göstermekte, enerjimizi gücümüzü kararlılığımızı ortaya koymakta zorlanabiliriz. Başarılı olmak için gerektiğinden de fazla efor harcamamız gerekebilir.

 

Özellikle terazi burcunun temsil ettiği konularda; ilişkiler, evlilik, ortaklık, her türlü anlaşma ve işbirlikleri, güzellik ve değerler, barış, adalet ve diplomasi, finansal piyasaların dengesi bu dönem değişecek. Ben sen dengesini korumakta, çıkarları işbirlikleri sürdürmekte uzlaşmakta ve adil davranmakta zorlanabiliriz. Karar vermede ve uygulamada, doğru zamanda harekete geçmede güçlük çekebiliriz. Bu da sadece iş yaşamında ve ilişkilerde değil yaşamın diğer alanlarında da problemlere yol açabilir. İçimizde biriken doğru yansıtamadığımız bu enerji; agresif hırçın dengesiz bir tutum sergilememize sebebiyet verebilir. Bazıları içinse durum tam tersi olabilir, uzlaşmayı sağlamak huzuru korumak adına aşırı pasif ve her şeye gönülsüzce "evet" diyen insanlarla karşılaşabiliriz. Bazılarımız da dengeyi eşitliği sağlamak adına sürekli alacak-verecek hesabı yapan (maddi-manevi) bir davranış şekli sergileyebilir. Zira Venüs'ün de Mart ayına kadar toprak burcunda(oğlak) oluşu, bu temayı akla getiriyor. Genel olarak iş ve özel yaşamda Sakinliği korumak sağduyulu hareket etmek oldukça önemli!

 

Marsın 7 Aralık 2013 - 26 Temmuz 2014 tarihleri arasında terazi burcundaki yerleşiminin etkileri, haritanızda terazi burcunun bulunduğu ev konularına göre değişecektir. Yorumları öncelikli olarak yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

 

KOÇ: Temmuz sonuna kadar ilişkilerde uyumu huzuru yakalamaya, anlaşmazlıkları çözmeye odaklanacaksınız. Bu zaman zarfında özel ve ikili ilişkilerde, evlilikte, ortaklarla olan ilişkilerde agresyon yaşayabilirsiniz. Açık düşmanlıklarla karşılaşabilir, yoğun rekabet içeren ilişkiler içine girebilirsiniz. Dava ve anlaşmalardan yana çıkarlarınızı korumakta zorlanabilirsiniz. İlişkilere denge ve uyum getirmeye çalışacağınız bir seneye giriyorsunuz. Sabırlı olmaya, öfkenizi iyi yönetmeye gayret gösterin. 7,5 ay boyunca yaşamın size özel ve iş ilişkilerinden yana öğreteceği bir şeyler var!

 

BOĞA: İş ilişkilerinde, çalışma ortamında yoğunlukla beraber rekabette artıyor. Hizmet ve destek aldığınız kişilerden yana anlaşmazlıklar, uyumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Günlük işleri, görev ve sorumlulukları zamanında tamamlamakta zorluk çekebilirsiniz, daha çok çalışmanız gerekebilir. Bakıcılar hizmetliler ve kiracılar ile olan anlaşmalarda pürüzler çıkabilir. İş ilişkilerinde rekabet, mücadele öne çıkacak. Bazı Boğalar işyerlerini değiştirebilirler. Öfkenizi ve enerjinizi doğru yönetmek sağlığınız için önemli olacak. Sağlık için diyete ve spora başlayabilirsiniz. Bel ve böbreklere, üreme organlarındaki rahatsızlıklara karşı önlem almak gerekiyor.

 

İKİZLER: Aşk yaşamında, spor-sahne işlerinde hareketlilik ve agresyonu bir arada yaşayabilirsiniz. Bazı ikizler sevdiklerinden ayrılabilir, kıskançlıklar yaşayabilir. Bazıları da yeni bir ilişkiye başlayabilir. Çocuğunuz varsa onunla daha çok ilgilenmek gerekebilir. Ona nasıl davranacağınızı kestirmekte zorlanabilirsiniz, aranızdaki tartışmalar sizi huzursuz edebilir. Hamile İkizlerin ise, dinlenmesinde fayda var. Tüm bu konularda sabırlı olmaya gayret gösterin. Bazı ikizlerde becerilerini sergilemek, öne çıkmak sahnede olmak için çaba harcamaya başlayabilirler. Artık hayatın keyifli ve eğlenceli yanlarını daha çok yakalamak isteyebilirsiniz, engellemelerse sizi agresifleştirebilir.

 

YENGEÇ: Aile ilişkilerinde, ev yaşamında, baba ile ilişkilerde huzursuzluklar tartışmalar bu dönem yoğunlaşabilir. Ya da aile ve ev ile meşgul olmak, huzuru sağlamak için geçmişle yüzleşmek, ilişkilere denge getirmek için çaba harcamak gerekebilir. Sabırlı olmaya gayret gösterin. Evden ayrılmak, tadilata başlamak, taşınmak, ev alıp satmak için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun için diğer tarafla ortak hareket edip uzlaşmak gerekiyor. Bu da 26 Temmuza kadar çok kolay olmayabilir. Yaşadığınız yerin güvenlik tedbirlerini artırın, ev kazalarına karşı daha dikkatli olun.

 

ASLAN: 7,5 ay boyunca İletişim trafiğiniz artacak, günlük konuşmalar yolculuklar öne çıkacak. Yakın çevre ve kardeşlerle ilişkilerde dengeyi ve uyumu yakalamak için daha çok bir araya gelebilirsiniz. Bu esnada fikir ayrılıkları yaşanabilir ve tansiyon artabilir. Çıkarlarınıza uygun ve adil kararlar almakta, fikirler üretmekte ve paylaşmakta zorlanabilirsiniz. Eğitim yazı internet medya reklam ve ulaşım işlerinde, sözleşmelerde anlaşmazlıklar hoşnutsuzluklar doğabilir. Taraflar arasında dengeyi yakalamaya çalışırken zihinsel olarak yorgunluğunuz artabilir. Ayrıca, Trafikte ve seyahatlerde dikkatli ve sabırlı olmak çok önemli! Bazı Aslanlar yeni eğitim programlarına başlayabilir, yazmaya ve zihinsel faaliyetlere öncelik verebilir.

 

BAŞAK: Bütçenizi ve harcamaları doğru yönetmek 26 Temmuza kadar oldukça önemli olacak. Harcamalarınız artabilir. Gelir ve giderlerdeki dengesizlikler, hak ettiğiniz ücreti/karşılığı alamama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Para kazanma kaynaklarınızı büyütme isteğiniz bu dönem artabilir. Para kazandıracak projeleri hayata geçirmek için ilişkileri işbirliklerini doğru yönetmek çok önemli! Ne zaman durup ne zaman hareket edeceğinizi bilmek size başarı sağlayacak. Bu süreçte sahip olduklarınızı korumaya çalışmak için adım atarken dikkatli olun, olanı kaybetmeyin.

 

TERAZİ: 26 Temmuza kadar yaşamınızın odak noktasına siz ve sağlığınız yerleşecek. Kişisel konularda daha rekabetçi ve cesur hareket edebilirsiniz. Ancak zaman zaman çıkarlarınıza uygun, adil ve doğru adımlar atarken de zorlanabilirsiniz. Yeni başlangıçları hayata geçirmek öne çıkmak, başkaları üzerinde doğru etki bırakmak için aşırı rekabetçi ya da aşırı uzlaşmacı tavırlardan, ani ve fevri çıkışlardan uzak durmaya çalışın. Sabırlı olmaya gayret gösterin. Bu dönem enerjinizi ve öfkenizi doğru yönetmek başarı kazanmak adına çok önemli olacak. Yoğun efor gerektirmeyen spor faaliyetlerine başlamak size iyi gelebilir; tempolu yürüyüşler plates gb. Bel ve böbreklere, üreme organlarındaki ateşli iltihaplı rahatsızlıklara karşı da önlem almak gerekiyor.

 

AKREP: Yaklaşık 7,5 ay boyunca enerjinizi gücünüzü doğru kullanmakta, ilişki ve anlaşmalarda hakkınızı korumakta, işbirliklerini doğru yönetmekte zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklar, çalışma ilişkilerinde veya günlük işlerde can sıkıcı problemler bu dönem açığa çıkabilir. Olumsuz sonuçlar yaratmamak, kayıplar yaşamamak için mümkünse girişimlerinizi 26 Temmuz sonrasına ötelemekte fayda var. Enerjinizi, gücünüzü korumak için daha çok yalnız kalmayı, daha az efor harcamayı tercih edin. Meditasyon, yoga, tai-chi gibi faaliyetler size iyi gelebilir. Bel ve böbreklere, üreme organlarındaki ateşli iltihaplı rahatsızlıklara karşı da önlem almak gerekiyor.

 

YAY: Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinde, takım çalışmalarında daha aktif olacağınız bir süreç başlıyor. Sosyallikle beraber gruplar içinde rekabet ve agresyon da artabilir. Gelecek planlarınızı uygulamak hayallerinizi gerçekleştirmek bu doğrultuda çevrenizden destek almak için ilişkileri işbirliklerini doğru yönetmek, nerede durup nerede harekete geçeceğinizi bilmek çok önemli.

 

OĞLAK: Toplumsal alanda kariyerinizde üstlerle olan ilişkilerde rekabetle beraber uyum ve denge arayışı öne çıkacak. İlişkilerde çıkarlarınızı korumaya çalışırken uzlaşmakta bu dönem zorlanabilirsiniz. Öfke yönetiminde başarılı olmak, iş ilişkilerinde size fayda sağlayacak. Bazılarınız Ünvan terfi gibi pozisyon değişiklikleri de yaşayabilir. Üst yönetimde yaşanabilecek görev değişiklikleri, gelecek planlarınızı yeniden düzenlemenize sebebiyet verebilir. Daha sakin-sabırlı-adil olmaya gayret gösterin.

 

KOVA: Yurt dışı işlerde, yabancılarla olan bağlantılarda, yüksek öğrenim master programlarında başarılı olabilmek için, ilişkilerde rekabetin dozunu doğru yönetmek gerekiyor. Bazı kovalar inanç ve yaşam felsefelerini geliştirmek, genişletmek için kişisel eğitim programlarına yolculuklara ağırlık verebilirler veya doğrudan kendileri bu süreçte eğitmen rehber olarak yer alabilirler. Ancak ilişkilerde ve işbirliklerinde uzlaşmak, uyumu ve huzuru yakalamak için öfke yönetiminde dikkatli ve sabırlı olmaları gerekiyor. Bazılarınızda reklam yayıncılık medya faaliyetlerine ağırlık verebilir. Yurt dışı veya şehir dışı seyahatler artabilir, uzaklarda yaşamak-çalışmak fikri öne çıkabilir.

 

BALIK: Ortak kaynakların yönetimi ve paylaşımı konularında anlaşmazlıklar çıkabilir. Kredi ödemeleri, nafaka, miras, burs, vergi işlemlerinde problemleri adaletsizlikleri aşmak için ilişkileri işbirliklerini doğru yönetmek elzem! Ortak işlerden doğan kazanç ve giderler sizi endişe ve kuşkuya itebilir, sıkıntıya sokabilir. Karşı taraf (eş,aile,ortak vs.) fazla harcama yaparak bütçenizi zora sokabilir. 26 Temmuza kadar ortak kaynakların alacakların doğru yönetilmesi için çaba harcayacaksınız. Bazı balıklarda bel ve böbrekler, üreme organları ile ilgili operasyon geçirebilirler. Sorunları önlemek adına kontrolleri yaptırmakta özen göstermekte fayda var. Bazı balıklar bilinmeyen mistik okült konulara yönelik çalışmalarına hız verebilir.

 

Aylin İleri Aydoğan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...