Jump to content

Makyajsız Gezmek İçin 7 Neden


Elzem

Önerilen Mesajlar

makyaj_temizleyici_ve_cesitleri.jpg

Kadınlar sokaktaki insanların, kendilerini, makyajsız görmeleri fikri onlara mantıklı gelmez hatta bazıları ailelerinin, eşlerinin bile kendilerini makyajsız görmelerini istemezler. Eğer siz de makyajsız sokağa çıkamayanlardansanız, düşündüğünüzün aksine, makyajsız görünmek ve dolaşmak, sizin için, gerçekten de pozitif bir adım olabilir.

Ekonomi yapmak

Makyajsız dolaşmanın pozitif etkenlerinin en başında ekonomi geliyor! Sadece özel günlerde makyaj yapmak, makyaj malzemeleri için ayırdığınız bütçenizin fazla fazla rahatlamasını sağlayacaktır. Birçok kadın hiç kullanmayacağı makyaj ürünleri satın alırlar ve daha sonra tarihleri geçince de bunlar çöpe atarlar. Siz, sadece kullandığınız ürünleri almaya başlayarak bile bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Cildinize tatil yaptırmak

Makyajsız bir gün geçirmek, cildinizin dinlenmesini sağlar. Cildinizin de tıpkı vücudunuzun diğer parçaları gibi nefes almaya ihtiyacı vardır. Ona dinlenmesi için zaman tanıyın, size bunun için teşekkür edecektir. Tabii her zaman güneşten koruyucu kreminizi sürmelisiniz.

Doğal güzellik

Hepimiz makyaj yaptığımızda kendimizi çok güzel hissederiz ama doğal halimizden de memnun olmamız bir o kadar önemlidir. Kadınlar genelde, kendilerini, makyajsız güzel bulmazlar ama hepimizin yüzünde beğendiği bir yeri mutlaka vardır. Aynanın karşısına geçin ve yüzünüzde en beğendiğiniz bölgenizi bulun. Ayrıca unutmayın, güzel bir gülümseme, sizi profesyonel makyajdan bile daha güzel gösterir!

Daha çok zamanınız kalır

Makyaj yaparken saatlerimizi ayna karşısında geçiririz. Önce makyajı yaparız, sonra gün boyu tazeler ve rötuşlarını yaparız ve akşam da ne kadar yorgun olursak olalım, makyajımızı temizlememiz gerekir. Makyajsız geçirilen bir günde bunların hiçbirini yapmanız gerekmez ve ne kadar çok boş zamanınız kaldığına siz bile şaşırırsınız!

Pozitif mesaj

Makyaj yapmamak çevrenize pozitif mesaj vermenizi sağlar. Özellikle de kız çocuğu annesiyseniz. Bu, makyaja ihtiyacınız olmadığını gösterir ve çocuklar farkında olmadan anne ve babalarını izleyerek onlardan mesajlar alır ve bunları bilinçaltlarına işlerler. Eğer kızınız sizin sokağa asla makyajsız çıkmadığınızı görürse, ileride, o da bunu gerekli olduğunu düşünecektir.

Hassas cilt

Makyajsız dolaşmak bazı kadınlar için neredeyse bir zorunluluktur. Hassas cilde sahip kadınlar, ciltlerine uygun makyaj malzemesi bulmakta zorlanırlar çünkü makyaj malzemeleri kimyasal maddeler içerirler. Bu nedenle, eğer hassas bir cilde sahipseniz, makyaj malzemeleri konusunda ekstra dikkatli olmalsınız.

Gerekli değil

Bizler, güzel görünmek için, makyaj yapmamızın gerekli olduğuna inandırılmış kadınlar olarak bu önyargımızı aşmalıyız. Tabii ki bazı günler, canınız istediğinde, makyaj yapmalısınız ama bu bir zorunluluk olmamalı. Makyajsız sokağa çıktığınızda insanların sizi eleştireceğinden korkuyorsanız, kendinize güveninizi kazanmak için çalışmalar yapmalısınız. Bu, güzel görünmek için kat kat boya sürmeniz gerektiğini düşünmenizden çok daha iyi bir yöntemdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...