Jump to content

Putin: Rusya'da 3 Çocuklu Aile Standart Olmalı


BlueCape

Önerilen Mesajlar

 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda yaptığı yıllık konuşmasında, Rusya'da 3 çocuklu ailelerin artık bir standart olması gerektiğini söyledi.

 

Rusya'nın nüfus artışını teşvik etmesi için 2016 sonrası mali programları gözden geçirmesi gerektiğini kaydeden Putin, yerel yöneticilerden de kendi demografik sorunları ile ilgili çalışmalar yapmasını istedi.

 

EN AZ 3 ÇOCUKLU AİLE YAPISI...

 

Nüfus bilimcilerin ikinci çocuğun tercih edilmesinin üçüncü çocuğa da imkan sağladığını tespit ettiklerini hatırlatan Putin, "Ailelerin bu yönde adım atmaları çok önemli. Bir kısım uzmanların farklı yaklaşımına rağmen, Rusya'da en az 3 çocuklu aile yapısının standart olması gerektiğine inanıyorum.." dedi.

 

ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN ÇALIŞMA

 

Putin 2 ya da 3 çocuklu kadınların kariyer planlamaları konusunda da uygun ortamların hazırlanması için çalışma yapılmasını talep etti.

 

HER YIL 300 BİN KİŞİ KÜÇÜLÜYOR

 

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından bu yana her yıl ortalama 300 bin kişi küçülen Rusya, Putin'in yaptığı teşviklerle son iki yıldır artıya geçti. Rusya nüfusu, Sovyet sonrası dönemde ilk kez 2012'de 276 bin 200 kişi artıya geçerek, 143,3 milyon kişiye yükseldi.

 

DESTEK PRİMİ ARTIRILDI

 

Rusya'da ikinci çocuk için aile sermayesine katkı amacı ile 250 bin ruble (8 bin dolar) olarak başlatılan teşvik, 2013'de 408 bin rubleye (12 bin 500 dolar) çıkarıldı.

 

Kaynak : Rusyada 3 çocuk aile standardı

rusyada3cocuk.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruslar'ın mezhebi biraz geniştir. Onların aile yapısı bizimkilere pek uymuyor. O kadar ki, Rusya'da evliliğe bile sınır koyuldu. Bir insan en fazla üç defa evlenebiliyor.

 

İkincisi, Rus halkı ve Putin birbirine ters düşerse en az 12.000 kişi Moskova'ya dökülüp tepkisini dile getiriyor. Yani, Rusya'da Putin'e peygamber diye iman edilmiyor. Kısacası bu haberden yobazlara ekmek çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...