Jump to content

Diş Boyunu Uzatma Estetiği...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Diş boyunu yukarı doğru uzatma işleminde genelde diş etleri çok görünen ve kısa kısa görünen dişlerde uygulanır. Böyle kişilerde pembe estetik dediğimiz bir uygulama vardır ve pembe estetikte, diş etlerini lazerleyerek diş etlerini yukarı doğru çekerek dişlerin daha uzun olmasını ve dişlerin daha uzun görünmesi sağlanabilir.

 

Pembe estetik işlemi lazer ile yapıldığı için çok kısa sürelerde yaklaşık 15 ile 20 dakika da ağrısız, acısız ve lazer ile yapıldığı için kansız olmaktadır. Yani kişi hemen günlük hayatına dönebilir, çalışma hayatına dönebilir ve hemen 15 dakika sonunda uzun dişlere sahip olmuş olur. Eğer dişlerinde herhangi bir sağlık problemi yoksa sadece pembe estetik yapma işlemi yeterlidir. Böylece dişler yukarı doğru uzamış olur.

 

Dişleri aşağı doğru uzatma yönteminde ise farklı bir yöntem olan porsal lamine işlemi uygulanır. Genelde yaşı ilerlemiş yaş ile beraber dişleri aşınmış, kısalmış ve çatlamış bireylere uygulanır. Böyle bireylerde diş kısaldığı için kişi zaten yaşlanmıştır. Dişlerde kişiyi daha yaşlı gösterir. Dişler uzun görünmediğinden dolayı kişide ister istemez bir psikolojik sorun çıkmaktadır.

 

Porsal laminelerde dişin ön kısmına uygulanan porselen tabakalar sayesinde dişlerin boyu istenildiği kadar uzatılabilir. Ancak istenildiği konusu göreceli bir kavramdır, hekim ile hastanın ortak bir karar alarak konuşarak yapılan yöntemdir. Porsal lamine uygulaması hekimi üç defa ziyaret ederek bir hafta gibi kısa bir sürede olabilir.

 

Bu seanslar 45 ile 60 dakika arasında uzayan seanslardır. Kişi bir hafta sonunda istediği boya, forma ve renge kavuşabilir. Gülüş tasarımını dilediği gibi yaptırmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...