Jump to content

Diş Kısaltma Operasyonu Sonrası Ağız Bakımı...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Dişi kısaltmanın üç ayrı yolu vardır ;

Bunlardan birincisi ortodontik yöntem ile diş kısaltılabilir. Dişlere tel takıldığı günlerde diş bakımı biraz daha zorlaşır, çünkü dişlerin üstünde teller olduğu için gıda birikimi müsait ve aralara gıda biriktiği içinde çürümeye daha müsait olma haline gelir. Tel takılan günlerde muhakkak çok çok iyi fırçalamak lazım.

 

Özellikle çocuklar çok iyi fırçalamaz ise maalesef telleri sökünce büyük çürükler ortaya çıkabiliyor. O yüzde ağız bakımının çok iyi düzeyde olması lazım, normalden daha fazla fırçalama daha fazla ağız gargarası ve diş ipi kullanımı gerektirir. Diş eti uzatma işlemi uygulandıysa, yani ağzın belli bölgesinden diş eti alınıp o bölgeye konulduysa ilk birkaç gün çok dikkat etmek lazım.

 

Çünkü o diş eti oraya dikiş ile tutturulmuştur. Kişiler merak edip dudağını kaldırıp bakmaya çalışırsa veya o bölgede çok fazla hareket yaparsa o parçanın tutmama riski veya bir bölümünün tutmama riski bulunmaktadır. O yüzden ilk birkaç gün çok hassas davranmalı yumuşak gıdalar yenilmeli, çok sıcaktan kaçınılmalı ve dudağı fazla hareket ettirmemek gerekir ki oraya konulan parça bölgeye alışsın.

 

Kozmetik konturlama ile dişte kısaltma yapılabilir.

 

Dişte kozmetik konturlama yapıldığı durumlarda normal fonksiyon devam eder. Her hangi bir özen gösterme gerek yoktur. Dişleri fırçalarken ağız duşu, ağız gargarası, ağız fırçalaması ve diş ipi gerektirir. Farkındaysanız ağız bakımı sadece fırçalama ile bitmiyor, diş fırçalama ve diş fırçaladıktan sonra ara yüzeylerin temizliği için diş ipi kullanımı ara yüzeylerin temizliğinden sonra da ağız gargarasıyla ağızdaki bakterilerin öldürülmesi gerekiyor. Yani üç aşama yapmak lazım.

 

Fırçalama diş ipi kullanımı vb. ağız bakımını oluşturur. Bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...