Jump to content

Ben Miles


Visall
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Coupling adlı İngiliz komedi dizisinde canlandırdığı Patrick Maitland karakteri ile tanınan İngiliz sinema ve dizi oyuncusu. V for Vendetta, Ninja Assassin rol aldığı önemli yapımlar arasında sayılabilir.

 

Ben Miles, 1967 yılında, Wimbledon, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi.

 

Tuphon Hall lisesinde eğitim gören Miles, ilk tiyatro çalışmalarını bu okulda okuduğu sırada yürüttü. Orlando Bloom, Daniel Craig gibi ünlü isimlerin mezunları arasında yer aldığı Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda eğitim aldı.

 

Ben Miles’a şöhret kapılarını açan yapım, senaryosu ünlü İngiliz komedyen Steven Moffat tarafından yazılan Coupling oldu. 2000-2004 yılları arasında, dört sezon süresince, İngiliz BBC kanalında yayınlanana dizide. Ben Miles, Patrick Maitland adlı karakteri canlandırdı.

 

2002-2003 yılları arasında, Coupling’in çekimleri devam ederken bir yandan da popüler T.V. serisi The Forstyle Saga]’da Montauge Dartie karakterini canlandıran Miles, 2004 yılında, BBC Radio’da yayınlanan ve sinema uyarlaması da bulunan Evelyn Waugh’un romanı Bridehead Revisited’i seslendirdi.

 

2006 yılında, Alan Moore’un aynı adı taşıyan grafik romanından uyarlanan sinema eseri V for Vendetta’da Dascombe rolünde karşımıza çıkan Miles, bundan bir yıl sonra After Thomas adlı T.V. dramasında rol aldı.

 

V for Vendetta’nın ardından sinema yapımlarında rol almayan Miles, Lark Rise to Candleford, Sex, the City and Me, The Norman Conquest gibi çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında sevenlerinin karşısına çıktı.

 

Sinema dışında müzik ile de uğraşan ve bas gitar, elektro gitar, davul gibi çeşitli müzik aletlerini iyi derecede çalabilen Ben Miles, sinema yıldızı Emily Raymond ile evlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Miles Davis

   Miles Dewey Davis III (26 Mayıs 1926 - 28 Eylül 1991), ABD'li caz trompetçisi, şef ve bestecidir.     East St. Louis'de orta halli bir ailede büyüyüp, müziğin farkına 6-7 yaşlarında varan Miles Davis babasının ona hediye ettiği trompetle müziğe ilk adımlarını attı. İlk trompet hocası Elwood Buchanan'ın ona çok emeği geçmiş, onu çok etkilemiştir. İkinci hocası bay Gustav kendi ürettiği trompet ağızlıklarından birini de Miles için yapmıştı. Bu ağızlık özgün sesini yakalamasında hayatî rol oynam

   , Yer: Blues / Jazz Biyografi Arşivi

  • Bob Dylan - Ninety Miles an Hour

   I took you home from a party and we kissed in fun A few stolen kisses and no harm was done Instead of stopping when we could we went right on Till suddenly we found that the brakes were gone.     You belong to someone else, and I do too It's just crazy bein' here with you As a bad motorcycle with the devil in the seat Going ninety miles an hour down a dead end street Ninety miles an hour down a dead end street.     I didn't want to want you, but now I have no choice It's to

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Bob Dylan - Million Miles

   You took a part of me that I really miss I keep asking myself how long it can go on like this You told yourself a lie; that's all right mama, I told myself one too I'm trying to get closer but I'm still a million miles from you     You took the silver, you took the gold You left me standing out in the cold People ask about you; I didn't tell them everything I knew Well I'm trying to get closer, but I'm still a million miles from you     I'm drifting in and out of dreamless sleep Thr

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Miles Williams Mathis...

   Miles Williams Mathis Eylül 17 Amarillo, Texas,ta doğdu. Haverford Koleji, Haverford, Pennsylvania 1981 National Merit Scholarship, Ulusal Onur Bursu, Junior Klasik Ligi Bursu (Latince). Liberal Sanatlar okudu.   Miles dört yaşındayken Mathis ailesi Lubbock, Texas,a taşındı. Ilkokulda yaptığı duvar boyutunda dinozor ve evrimsel duvar resimleri cizmakteydi.   Yıllar sonra bir genç olarak Miles birçok bölgesel turnuvalar kazandı. O, en üst genç golfçülerden biriydi. Ayrıca birçok yerel tenis t

   , Yer: Ressam ve Heykeltraş Biyografileri

×
×
 • Yeni Oluştur...