Jump to content

İzzet Keribar’ın Gözünden Kore...


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İzzet Keribar, Kore’de gönüllü askerlik yaptığı 1956-1957 yılları arasında çektiği tüm fotoğrafları, Samsung sponsorluğunda fotoğraf severlerle buluşturuyor.

 

izzet-keribar-in-gozunden-kore--3868121.Jpeg

 

Samsung Electronics, NX Club çatısı altında düzenlediği sergilere bir yenisini daha ekledi. Samsung sponsorluğunda gerçekleştirilen sergi kapsamında, Türkiye’nin fotoğraf duayenlerinden İzzet Keribar’ın, 1956-1957 yılları arasında Kore’de gönüllü asker olarak görev yaptığı dönemde çektiği fotoğraflar, 29 Aralık’a kadar IFSAK’ta, fotoğraf severlerin beğenisine sunuluyor.

 

Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntülemeden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, konuyla ilgili açıklamasında; “Türkiye’nin fotoğraf duayenlerinden İzzet Keribar’ın Kore’deki askerlik anılarını yansıtan fotoğraf sergisine sponsor olarak destek veriyor olmamız bizi gururlandırıyor. Türkiye ve Kore kültürleri arasındaki benzerliğin yanı sıra, iki ülke arasında 60 yıl öncesine dayanan bir dostluk bağı var. Samsung olarak, bu dostluk bağını daha da kuvvetlendirmek ve gelecek nesillere taşımayı kendimize görev edindik. Bununla birlikte yenilikçi yaklaşımımız ve teknolojimizle pazara yön veriyor olmak ve fotoğrafçılık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak, en önemli amaçlarımız arasında. Bu amaç doğrultusunda, NX Club çatısı altında projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin duayen fotoğraf sanatçılarından İzzet Keribar konuyla ilgili olarak şunları söyledi “1950’li yıllarda Kore’deki askerliğim sırasında çektiğim fotoğrafları, Samsung ve IFSAK desteği ile fotoğraf severlere sunuyor olmaktan ötürü çok mutluyum. Askerliğim süresince tanık olduğum, Türk kültürüne ve insanlarına çok yakın bulduğum Kore’yi ve anılarımı paylaşma imkânı bulduğum bu sergi başta olmak üzere, fotoğraf sanatına katkılarından ötürü Samsung’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

İzzet Keribar’ın Kore’de askerlik yaptığı dönemde çektiği tüm fotoğraflar, 29 Aralık Pazartesi tarihine kadar IFSAK NX Club Galeri’de ziyaret edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...