Jump to content

Çekirdek İnanç


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çekirdek İnanç nedir?

Bir şeyin sizi engellediğini hissediyorsanız bunu nasıl değiştireceğinizi bilmiyor yine de değiştirmeyi istiyorsanız...

 

 

Yaşamınızda aynı olayların tekrar tekrar gerçekleşmesi sizi yordu ise... Telefonla çekirdek inanç çalışması yaptırabilirsiniz. Çekirdek inanç kişiliğimizi oluşturan ve ailemizden aldığımız olumsuz kalıplardan oluşur atalarımızdan gelen negatif kalıpları da içerir. Kendimizde reddettiğimiz ama etkisinin çoğunlukla farkına varmadığımız bir özelliğimizdir. Kendimiz olmamızı neyin engellediğini bulduğumuzda hayatta çok hızlı yol alırız. Bunu fark edip temizlemezsek hep aynı şeyleri yaşarız...

 

Nasıl yaşamınızı değiştirmenize yardımcı olur ?

Çekirdek inancınızın ne olduğunu ve nasıl dönüştüreceğinizi öğrendiğinizde, bolluk bereketi, mutluluğu ve başarıyı kendinize çekersiniz. İlişkilerinizde yaşadığınız tıkanıklık çözülür. Kendinizi olduğunuz halinizle ifade edersiniz. Yaşadıklarınızın nedenlerini daha net anlarsınız. Çoçuklarınızda aynı çekirdek inançların oluşmaması için önlemler alırsınız. Bu çalışma gelişim amaçlı yapıldığı gibi ilişkiler, bolluğu çekmek, kaygı, panik atak, fobiler, sınav başarısı, kilo verme gibi bir çok konu odaklı yapılmaktadır.

 

Diğer yöntemlerden farkı ne ?

Diğer yöntemler sorunun dallarını budarlar ama çekirdek inanç fark edilmediğinden ve değişmediğinden aynı sorunlar tekrar geri gelir. Ya da geçici olarak yaşadığınız problemi çözseniz bile çekirdek inanca bağlı başka bir problem sizi engellemeye devam eder.

 

 

İnsanın Çekirdek inancı bir tane midir?

Bütün tıkanıklarınızın nedeni tek bir baskın çekirdek inanca dayalıdır. Fakat çekirdek inancınızı besleyen inancın dalları vardır. Hem çekirdek inanca hem sorunun dallarına çalışılır. Çekirdek inanç tam olarak fark edildikten sonra bütün başınıza gelen olumsuzlukların hep o çekirdek inançtan kaynaklandığını fark edersiniz. Bazı kişilerde bir adet baskın olmak üzere toplam 4-8 adet çekirdek inanç çıkmaktadır.

 

 

Çekirdek inancım bilinçaltımdan nasıl temizleniyor?

Telefonda yada test ile soru cevap şeklinde ve sezgisel yollar kullanarak çekirdek inancınız bulunuyor. Çekirdek inancı bulmak için NLP, aile dizimi, hedef101, kuantum düşünce, koçluk yöntemleri, subliminal telkinler gibi birçok yöntem kullanılmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Kök İnanç (Çekirdek İnanç) Bütün Hayatımızı Şekillendiriyor.

   Listede bulunmayan ama sizi tanımlayacak başka sıfatlar olduğunu düşündüğünüz sözcükleri de listenize ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz liste sizin kendinizle ilgili çekirdek inançlarınızı gösterir. Bu listeye baktığınızda kendinizi nasıl görüyorsunuz? Çekirdek inançlarınız eleştirel mi destekleyici mi? Şimdi listenizdeki sözleri bir başkasına söylediğinizi düşünün. Bu kişinin size verdiği tepki ne olurdu? Kendisini size yakın mı hissederdi uzak mı? Kızar mıydı, mutlu mu olurdu? S

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

  • Çekirdek İnanç Testi. Sizce Siz Nasıl Birisiniz?

   ÇEKİRDEK İNANÇ TESTİ ESNEK.. KATI SEVİMLİ.. SEVİMSİZ DÜŞÜNCELİ.. DÜŞÜNCESİZ ZEKİ.. APTAL FARK EDİLEN.. SİLİK HEYECANLI.. DURGUN GİRİŞKEN.. ÇEKİNGEN GÜVENLİ.. GÜVENSİZ KARARLI.. KARARSIZ ÇALIŞKAN..TEMBEL DEĞERLİ.. DEĞERSİZ ÇALIŞKAN..TEMBEL RİSK ALAN.. RİSK ALAMAYAN GÜVENİLİR..GÜVENİLMEZ ANLAYIŞLI.. ANLAYIŞSIZ MUTLU.. MUTSUZ SORUMLU.. SORUMSUZ AKTİF.. PASİF CANLI.. CANSIZ YETERLİ.. YETERSİZ ÖNEMLİ.. ÖNEMSİZ ŞEFKATLİ.. ŞEVKATSİZ ALÇAKGÖNÜLLÜ..

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

  • Dirençlerinizi Kırmaya Var mısınız? (Çekirdek İnanç)

   Dirençlerinizi Kırmaya Var mısınız ? (çekirdek inanç)   Bir tek direncin kırılması bile, hayatımızın birden fazla alanında kendini hissettirir...   Herkesin hayatında hoşnut olmadığı olaylar vardır. Ama artık biliyoruz ki, hayatımızın gidişatına biz karar veriyoruz, biz seçiyoruz.   Bu, hoşnut olmadıklarımızı da kapsıyor. Tabi bu kısmını, bilinçli zihnimizle yapmıyoruz .   Kimimiz doyurucu bir ilişki yaşayamamaktan yakınıyoruz.       Kimimiz yeterince para kazanamamaktan ya da iste

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

×
×
 • Yeni Oluştur...