Jump to content

16 Aralık Haftası: Venüs Gerilemeye Başlıyor


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yeni bir mevsime girmenin heyecanını tadacağımız, hareketli ve tempolu bir haftaya giriyoruz. Terazi burcunda ilerleyen Mars, Uranüs-Plüton-Jüpiter arasındaki T-kareyi tetiklemeye başlıyor. Ay’ın öncü burçlarda ilerleyeceği zamanlarda, gergin ve hırpalayıcı etkiler devreye girebilir. Önümüzdeki bir müddet boyunca bu konuda sık uyarılarda bulunacağım. Bu hafta en çok Çarşamba gününe dikkat çekmek istiyorum!

 

17 Aralık Salı sabahı 11:28’de 25 derece İkizler burcunda dolunay gerçekleşiyor. Yeni şeyler öğrenme, bilgi paylaşma, seyahat etme arzumuz artıyor. Dolunay İkizler/Yay ekseninde gerçekleşeceğine göre, bilgi ve paylaşımlarda etik değerler sorgulanacak demektir. Yüzeysel bilgi ile bilgide derinleşme ya da derin bilgileri pratiğe dökme zamanlarında olduğumuzu söylememiz yanlış olmaz. Medya ve yayıncılık alanlarında önemli hareketlenmeler ve bilgi akışı vurgu kazanacaktır muhtemelen önümüzdeki birkaç gün boyunca. Asparagas bilgiler, dedikodular, yalan yanlış yazanlar, çizenler de artabilir. Ya da birtakım sorgulamalar, hesaplaşmalar içerisine çekilmeye çalışılabiliriz. Dolunay esnasında Güneş Aculeus yıldızıyla birleşiyor olacağından, sözlü saldırılara, eleştirilere de açık birkaç günlük süreç bu. Öte yandan, bu dolunayı iyi kullanabilir, bilgilerimizi doğru aktarabilir, daha geniş kitleye ulaştırabilir, yeni ve yaratıcı fikirlerle ortaya çıkabiliriz. Çok güzel yazılar çıkartabiliriz örneğin.

 

17 Aralık Salı günü Uranüs 8 derece Koç burcunda direkt hareketine dönüyor. Bu durum, hızlı, şok edici, sarsıcı gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Yenilikler, keşifler, icatlar, teknolojik gelişmeler! Hayatımızın yönünü değiştirecek beklenmedik gelişmeler! Hızlı kararlar ve yön değişiklikleri! Uranüs, şimdiye kadar içimizde tuttuğumuz yaratıcı yönlerimizin artık dışarı çıkacağını işaret ediyor. Tabii nasıl çıkacağı bize bağlı…

 

21 Aralık Cumartesi akşamı 19:11’de Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Kuzey yarımküre için kış gündönümü! Yeni bir mevsime giriyor olmanın heyecanını hep birlikte Caddebostan Spica Cafe’de 19:00-22:00 saatleri arasında kutluyor olacağız. Etkinliğimize katılmak isteyenler okulumuzu arayarak bilgi alabilirler. Yakında duyurusunu da yapacağız. Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle birlikte, sağlam ve kalıcı adımlar atma zamanlarına girmiş oluyoruz. Gerçekçi ve pratik projeler peşinde olmamızda, ütopik ya da ayağı yere basmayan projelerden uzak kalmamızda fayda olabilir.

 

21 Aralık Cumartesi gecesi Venüs gerilemesi de başlıyor. Gerilemesine 28 derece Oğlak burcunda başlayacak olan Venüs, 31 Ocak gecesi direkt hareketine dönecek. Venüs gerilemesi dönemleri ilişkilerde gerileme ve zorlanma dönemleri olarak görülebilir. Ama aynı zamanda biraz geri çekilip ilişkilere daha dışarıdan bakma şansı da verir. Yani bu dönemde ilişkilere yönelik pozitif veya negatif kararlar almak yerine, durumu yeniden değerlendirmek için ideal zamanlardır aslında. İlişkimizde kendi söylem ve tavırlarımızı, karşımızdaki kişilere nasıl davrandığımızı, ilişkiden gerçekte ne beklediğimizi, hem kendimizin hem de karşımızdaki kişilerin bu konudaki motivasyonlarını gözden geçirme zamanlarıdır. Böyle hassas bir dönemde kalıcı kararlar alınmaması bu yüzden önerilir. Bu yüzden evlilik adımı atılması için uygun görülmemiştir. Ayrıca estetik değişiklikler, artistik ve sanatsal konularda yapılacak girişimler, dekorasyon değişiklikleri gibi Venüs doğasında temalarda da, bu gezegenin geri hareketiyle gerilemeler, zorlanmalar görülebilir.

 

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

 

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Uranüs altmışlığının heyecanlı, hareketli etkileri devrede olacak. Yeni gelişmelere, değişikliklere açık bir gündeyiz. Hoş sürprizlerle karşılaşabiliriz. Bu etkiler öğle saatlerine kadar devam ediyor. Öğle sonrasından itibaren Ay-Merkür karşıtlığının fikir zıtlaşmalarına, sözlü tartışmalara ve yazışmalara açık bırakan etkisi belirginleşmeye başlıyor. Stresli etkiler akşam saatlerinde daha da belirginleşiyor. Önemli anlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar açısından akşam saatlerini kullanmamak daha isabetli olabilir. Ya da dikkatli konuşarak, dağılamaya, amacı aşmamaya özen göstererek üstesinden gelebiliriz. Yeni fikirlere açık ve esnek olursak, karşılıklı mütalaalar sayesinde çok değerli bilgiler edinebiliriz.

 

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Sabah 11:28’de 25 derece İkizler burcunda dolunay meydana geliyor. Bu dolunay hakkında bilgi için yazının giriş kısmına dönüp, ilgili paragrafı okuyabilirsiniz. 11:28’den sonrasında Ay ilerlemesine boşlukta (açısız) devam edecek. Gece saatlerinde Uranüs 8 derece Koç burcunda direkt hareketine dönüyor. Bu durum, hızlı, şok edici, sarsıcı gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Yenilikler, keşifler, icatlar, teknolojik gelişmeler! Hayatımızın yönünü değiştirecek beklenmedik gelişmeler! Hızlı kararlar ve yön değişiklikleri! Uranüs, şimdiye kadar içimizde tuttuğumuz yaratıcı yönlerimizin artık dışarı çıkacağını işaret ediyor. Tabii nasıl çıkacağı bize bağlı! 20:16’da Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal konular ve empatinin önem kazanacağı yaklaşık iki buçuk günlük sürece giriyoruz. Gece saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Manevi ve ruhsal konulara vakit ayırmak açısından güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz.

 

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, milli ve geleneksel konuları, duygu bağlarımızın vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Gün boyunca Ay’ın gergin açıları var. Duygusal yaralanmalara, hırpalanmalara açık etkiler devrede, dikkat! Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Mars karesi, sakarlıklara ve kazalara, kışkırtmalara karşı uyanık olmamız gerektiğini gösteriyor. Öğle saatlerinde Ay-Uranüs karesi etkinleşiyor. Beklenmedik gelişmeler, yön değişiklikleri, ani ve patlayıcı çıkışlara açık saatlerdeyiz, dikkat! Duygusal tepkilere çok açık bir gün! Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde güç çekişmeleri ve duygusal hırpalanmalar riski daha da belirginleşiyor. Esnekliğimizi, toleransımızı, adaptasyon kabiliyetimizi had safhada kullanmamız, bilinçli olmamız gerekiyor.

 

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde gerçekleşecek Ay-Jüpiter kavuşumu, duygusal anlamda zirvede olacağımızı gösteriyor. Bir gün öncesinden gelen birikimler, bugün daha büyüyebilir, patlak verebilir. Öte yandan, Ay-Jüpiter kavuşumunun iyimser ve iyicil enerjisi de devrede olacak. Dilek ve isteklerimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçebiliriz. Çünkü bu kavuşumun ardından Ay-Satürn üçgeni gerçekleşecek ve bir şeyleri somutlaştırma şansımız olacak. Günün geri kalanında bu enerji işbaşında olacak.

 

Cuma sabah saatlerinde Ay henüz Yengeç burcunda ilerliyor. Başkalarıyla empati kurmamız ve halden anlayan yönlerimizi aktif etmemiz gereken bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı sabah erken saatlerde. Çünkü bu karşıtlığı ilişkilerde gereksiz hırpalanmaları beraberinde getirebiliyor. Başta ailevi ilişkiler ve özel ilişkiler olmak üzere! Sabah 06:36-08:47 arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, saat 08:47 itibariyle Aslan burcuna geçiyor. Günün geri kalanında enerji daha kararlı, net akıyor. Kendine güven, dürüstlük, açıklık gerektiren bu güzel günde, başkalarını idare becerimiz sayesinde başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkinleşmeye başlayacağı öğle sonrası saatlerden itibaren atak ve cesur kararlar alabilir, uygulayabilir, önemli mesafeler kaydedebiliriz.

 

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Gece yarısı 02:11’de Uranüs ile uyumlu açısını kesinleştirdikten sonra ilerlemesine boşlukta devam edecek olan Ay, günü boşlukta ilerleyerek tamamlıyor. Gün boyunca bir şeyleri netleştirmekte, bir sonuca bağlamakta zorlanabiliriz. Ama sosyal organizasyonlar, eğlenceli aktiviteler açısından güzel bir gündeyiz. Akşam 19:11’de Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Kuzey yarımküre için kış gündönümü! Yeni bir mevsime giriyor olmanın heyecanını hep birlikte Caddebostan Spica Cafe’de 19:00-22:00 saatleri arasında kutluyor olacağız. Etkinliğimize katılmak isteyenler okulumuzu arayarak bilgi alabilirler. Yakında duyurusunu da yapacağız. Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle birlikte, sağlam ve kalıcı adımlar atma zamanlarına girmiş oluyoruz. Gerçekçi ve pratik projeler peşinde olmamızda, ütopik ya da ayağı yere basmayan projelerden uzak kalmamızda fayda olabilir. Cumartesi gecesi Venüs gerilemesi de başlıyor. Gerilemesine 28 derece Oğlak burcunda başlayacak olan Venüs, 31 Ocak gecesi direkt hareketine dönecek. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi yazının giriş bölümündeki ilgili paragraftan okuyabilirsiniz. Gece yarısına doğru etkinleşecek Ay-Satürn karesi, duygusal anlamda incinmelere, bastırmalara, engellenmelere işaret ediyor, dikkat!

 

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sosyal anlamda aktif bir gündeyiz. Sevdiğimiz insanlarla bir araya gelebilir, hoş vakit geçirebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle ve sonrasındaki saatlerde bilgi ve iletişim hız kazanıyor. Önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı öğle sonrasındaki saatlere denk getirebiliriz. Merkür ile uyumlu açısını kesinleştirdikten sonra başkaca temel açısı kalmayan Ay 15:25 itibariyle boşluğa giriyor. Bu saatle Ay’ın Başak burcuna geçeceği 21:18 arasında Ay’ın boşlukta ilerliyor olması, girişeceğimiz işlerde ille de netlik, kalıcılık beklemiyorsak hiç de sorun değil. Ama sağlam ve kalıcı adımlar atmak ve hızlı gelişmeler yakalamak istiyorsak Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı gece saatlerini kullanabiliriz. Ay-Güneş arasındaki uyumlu açılar karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkiler ya da genel anlamıyla iş ve organizasyonlara dayalı ilişkiler anlamında olumlu etkiler doğurabilir. Bu üçgen Başak-Oğlak burçlarından olacağı için, pratik ve sonuç getirici enerjisi oldukça yüksek. Değerlendirebiliriz…

 

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

 

Öner DÖŞER

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...