Jump to content

Şükür Defteri


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Şükür defterini pek çok okuduğunuz kitaplardan duymuşsunuzdur. Şükür defterinin amacı; bilincinizi huzurlu, mutlu sağlıklı kısacası pozitif tutmak için yapılır.Çekim yasasının doğru bir şekilde çalışması için zihninizdeki olumsuzluklardan uzaklaşmanız gerekir.İşte bunu sağlamanın yollarından biri de şükür defteri tutmaktır.Biliç altının daha çok etkili olabilmesi ve egonun söz dinlemesi için şükür defterimizi gece yatmadan hemen önce ortaya çıkarıyoruz, uykulu gözlerle alıyoruz onu, pardon en başa dönelim.Önce kendi keyfinize göre, çok güzel kapaklı bir defter alıyoruz. Her akşam yatmadan önce defterin başına tarihi atıyoruz.Tam 5 tane o gün içinde yaşadığınız güzel olay, durum, şey ne ise onu kısa cümleyle yazıyoruz, içinde tek olumsuz birşey olmasın.5 adette olmasını istediğimiz dileğimizi sanki olmuş gibi yazıyoruz. Her birinde teker teker teşekkür ediyoruz yada şükrediyoruz. Başka hiçbirşey yapmadan güzelce uykuya dalıyoruz ve sabah güne başlar başlamaz şu sözü söylüyoruz: "bu gün benim için harika bir gün.. tüm güzellikleri sevgiyle yaşamıma kabul ediyorum.."

 

 

Örneğin;

 

 

ŞÜKÜR DEFTERİM

 

 

5 Ekim 2011

 

 

1)Bugün işler yolunda gittiği içi şükürler olsun.

 

 

2)Sağlıklı olduğum için teşekkür ederim.

 

 

3)Aşkımla güzel bir akşam yemeği yediğimiz için şükürler olsun.

 

 

4)Yeğenlerimi gördüğüm ve onlara sarılabildiğim için teşekkür ederim.

 

 

5)Bugün beklediğim para hesabıma yattığın için şükürler olsun.

 

 

NOT:şimdide 5 dileğimizi olmuş gibi yazıp şükrediyoruz.

 

 

6)Aşkımla mutlu bir evliliğimiz olduğu için şükürler olsun.

 

 

7)Çocuklarımı iyi okullarda okutabildiğim için şükürler olsun.

 

 

8)Bahçeli, deniz manzaralı pembe panjurlu:) evimize sahip olduğumuz için şükürler olsun.

 

 

....bunlar sadece örnek siz istediğiniz dileği yazın.

 

 

Sabahda bahsettiğim sözü söyleyin.

 

 

Yanısıra gün içinde olumsuz, sizi hüzünlendiren şarkılar dinlemeyin, bol su için, en az 10 dakika hergün yürüyüş yapın, bitmesini istediğiniz sorununuza değil, olmak istediğiniz duruma odaklanın, her gün 10 adet derin nefes alın ve daima gülümseyin:) Çekim yasasının işe yaraması için ve dileklerinizin hızla gerçekleştiğini görmek için lütfen ama lütfen kendinizi iyi hissedin, kötü durumlarla karşılaştığınızda aklına daima iyi hissetmezsem dileğim gerçekleşmez hemen mutlu hissettirecek birşey düşünün yada yapın, anında modunuzu değiştirin hayaller kayıp gitmesin.Sonrada demeyelim niye bunlar başıma geliyor??? Niye acaba? Çünkü sen istedin üzülmeyi, çünkü hemen karaları bağladın, umutsuzluğa düşüp, iyi halinden kötü haline geçtin, enerji düştü, düşük enerjiylede ancak kötü insanları, talihsizlikleri, aksilikleri, engelleri vesaireleri ve beterleri çekip durdun, çıkamadın gittin şu işin içinden. E çık hadi gülümse.. 5 saniye sürmesin üzülmek, sen kendini iyi hisset ve şükretmeye devam et.

 

 

alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...