Jump to content

Otoportresi Müzayedede


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

22562687.jpg

 

Beyaz Müzayede’nin 19 Aralık akşamı düzenleyeceği bu yılın son müzayedesinde, geçen ekim ayında 4.6 milyona satılan ‘Break of the Atom and Vegetal Life’ tablosuyla Türk çağdaş sanatının rekorunu kıran Fahrelnissa Zeid’in 1988 tarihli ‘Otoportre’si satışa çıkacak.

 

Eser, Amman’da Fahrelnissa Zeid’in bir öğrencisi için resmettiği, önce öğrencisinin otoportresi olarak başladığı ancak sonradan kendisinin öğrencisinin yaşındaki halini resme aktardığı bir otoport-re. Fahrelnissa Zeid’in ‘Portreler Serisi’nin son eseri olan ‘Otoportre’, Zeid Ailesi koleksiyonu dışında bulunan en önemli ‘Otoportre’ eseri olarak gösteriliyor. 100 sanatçının 160 eserinin yer alacağı müzayedede ayrıca Komet’in ‘Ecologie de L’Amour’u, Yüksel Arslan’ın ‘Arture 444; Şizofrenler’i, Mübin Orhon’un lekesel soyutlama dönemine ait dört eseri, Erol Akyavaş’ın Gazali Serisi’nden bir yapıtı, Burhan Doğançay’ın farklı dönemlerine ait üç yapıtı ve Ömer Uluç’un ‘Yaratık ve Kadın’ ile ‘Bayrak V’ adlı eserleri de yer alacak. Müzayedede yer alacak eserler bugün ve yarın 10.00 ve 20.00 saatleri arasında Sofa Hotel Hallarts Salonu’nda görülebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...